نخستین نمایشگاه رسانه های کردی با حضور استان های کرمانشاه،ایلام،آذربایجان غربی و کردستان در سنندج افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، شیروان یاری صبح امروز در آئین افتتاح این نمایشگاه که با حضور مسئولان و اصحاب رسانه استان برگزار شد اظهار داشت: در این نمایشگاه سایت ها، خبرگزاری های کردی، روزنامه ها، هفته نامه های محلی، دو هفته نامه و ماهنامه های کردی در معرض دید علاقه مندان است.

دبیر نخستین جشنواره رسانه های کردی گفت: فراخوان این جشنواره از آذرماه آغاز و تا اسفندماه ۹۷ ادامه داشت و ۸۸۹ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و در نهایت ۸۸۴ اثر در دو زبان کردی و فارسی پذیرفته شد.

وی افزود: در روزهای ۹و ۱۰ اردیبهشت ماه جشنواره برگزار و صبح ۱۰ اردیبهشت در اختتامیه جشنواره از برگزیدگان تجلیل می شود. و برای اولین بار از استاد فریدون صدیقی روزنامه نگار برجسته کرد تجلیل به عمل خواهد آمد.

دبیر نخستین جشنواره رسانه های کردی تصریح کرد: همزمان با جشنواره چهار کارگاه آموزشی در بخش های خبر و تیتر، گزارش و مصاحبه، صفحه آرایی و گرافیک و یادداشت و سر مقاله  توسط اساتید برجسته کشور برگزار می شود.

نمایشگاه رسانه های کردی

یاری اظهار امیدواری کرد آنگونه که مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی وعده داده اند جشنواره سال آینده به صورت بین المللی برگزار شود.