مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان:

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: از جمعیت 300 هزار نفری دانش آموزان استان 42 هزار نفر شامل 15 درصد به عنوان مروجین بهداشت در مدارس مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، رشید قربانی روز یکشنبه در آیین اختتامیه سومین جشنواره سفیران سلامت در سنندج اظهار داشت: از جمعیت 300 هزار نفری دانش آموزان استان 42 هزار نفر شامل 15 درصد به عنوان مروجین بهداشت در مدارس مشغول به فعالیت هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تاکید بر اینکه مروجین سلامت باید از میان دانش آموزان علاقمند به فرهنگ سلامت انتخاب شوند، از سفیران سلامت در مدارس خواست به تمام مولفه های بهداشت و سلامت از جمله موضوع تغذیه و بوفه مدارس و بهداشت دهان و دندان توجه کنند.

قربانی با اشاره به اینکه سفیران سلامت به عنوان نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در مدارس در امر سلامت و بهداشت فعالیت دارند، افزود: اگر سفیران سلامت نقش خود را به خوبی ایفا کنند، برنامه های حوزه سلامت به خوبی اجرایی می شود.

وی مدیران مدارس را یکی دیگر از ارکان اجرای برنامه های حوزه سلامت دانست و گفت: اگر مدیران با مروجین سلامت همراه باشند، بهداشت و سلامت در مدارس ارتقا پیدا می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها