رئیس دانشگاه کردستان اظهار داشت: از جمله مواردی که می توان به شناسایی سرآمدان ونخبه های هررشته برگزاری مسابقات،کنکور والمپیادها است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، پرفسور رحمت صادقی امروز یکشنبه(8 اردیبهشت) در مراسم افتتاحیه اولین دوره مسابقات بین المللی سازه ماکارونی کوردکاپ در تالار مولوی، اظهار کرد: برگزاری این چنین رویدادهایی از چند جهت دارای اهمیت است که از آن جمله می توان به شناسایی سرآمدان و نخبه های هر رشته پس از برگزاری مسابقات اشاره کرد، چرا که تنها معیار و سنجش افراد نخبه مسابقات، کنکور و المپیادها هستند.
 
وی با اشاره به آموزش مسائل تئوری در سیستم آموزشی، افزود: اگر بخواهیم به آموخته های خود جنبه عملی ببخشیم شرکت در چنین مسابقاتی می تواند این دروس را بهتر و موثرتر به دانشجویان تفهیم کند.
 
رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه، مسابقات موجب تقویت ایده خواهد شد، عنوان کرد: دانشجویان هر ساله با برگزاری مسابقات، می توانند خلاقیت و نوآوری خود را تقویت کنند و در پی یافتن بهترین سازه و عملکرد باشند.
 
وی افزود: متاسفانه در دوران دبیرستان و یا دانشجویی کارهای تیمی و گروهی به ما آموزش داده نشده و بهترین راه برای تقویت روحیه کارگروهی و همسو شدن با کشورهای پیشرفته، شرکت در چنین مسابقاتی است.
 
صادقی در پایان یادآور شد: امیدوارم مسابقاتی مانند سازه های ماکارونی هر ساله برگزار شود تا در کشور ما نیز کارگروهی و تیمی افزایش یابد.