سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در حاشیه آئین بهره برداری از مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت در بندرعباس گفت: این مرکز دارای زیربنای دوهزار و۵۰۰ متر مربع است و برای ساخت آن دو میلیارد و نهصد میلیون تومان هزینه شده.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت در شهرک پیامبر اعظم بندرعباس به بهره برداری رسید.

حسین فرشیدی در حاشیه آئین بهره برداری از مرکز آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه‌های سلامت در بندرعباس گفت: این مرکز با زیربنای دوهزار و۵۰۰ متر مربع دارای کلاس درس، سالن کنفرانس و امتحانات، خوابگاه، واحد مربیان مشاوره و رایانه است.

وی افزود: برای ساخت مرکز آموزشی بهورزی دو میلیارد و نهصد میلیون تومان از اعتبارات ملی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هزینه شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان با اشاره به اینکه فعالیت این مرکز شبانه روزی است، گفت: هم اکنون ۵۱ بهورز در این مرکز آموزش می‌بینند؛ اما تلاش می‌شود تا با توسعه مرکز بهورزی بندرعباس و ارتقای امکانات تا پایان سال ظرفیت پذیرش بهورزان در این مرکز به ۱۰۰ تن افزایش یابد.

 فرشیدی گفت: مرکز آموزش بهروزی با استاندارد‌های کشوری فعالیت می‌کند و انتظار می‌رود با راه اندازی آن دانش بهورزان و تخصص آنان ارتقا یابد.

به گزارش موج همچنین با حضور احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از مرکز جامع سلامت سعادت در محله فرودگاه قدیم بندرعباس بازدید شد.

 این مرکز از بهمن پارسال فعالیت خود را در بخش‌های مراقبت سلامت، پرستاری، مامایی، روانشناسی و تغذیه برای جمعیتی بالغ بر ۳۰ هزار نفر آغاز کرده است.

یکم تا هفتم اردیبهشت به عنوان هفته سلامت در کشور نام گذاری شده است.