نخستین مسابقات کایت برندینگ کشور روز گذشته با معرفی نفرات برتر در دو بخش بانوان و آقایان در جزیره کیش به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نخستین مسابقات کایت برندینگ کشور روز گذشته با معرفی نفرات برتر در دو بخش بانوان و آقایان در جزیره کیش به کار خود پایان داد.

این مسابقات انتخابی تیم ملی ایران و در دو بخش بانوان و آقایان جام مارینا کیش در روزهای 5 و 6 اردیبهشت به میزبانی جزیره کیش برگزار شد.

در این رقابت ها 19 ورزشکار حرفه ای در دو بخش بانوان و آقایان از استان های تهران، هرمزگان، بوشهر و کیش حضور داشتند و در 9 بخش با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان نفرات برتر معرفی شدند.

در بخش آقایان، بهنام افتخاری از جزیره کیش در جایگاه نخست ایستاد و نوید راستی از بوشهر دوم و فرزاد آبنوس از هرمزگان به مقام سوم دست یافت.

در بخش بانوان، لیلا استوار برسکوی قهرمانی ایستاد و فرشته مکاری پور به مقام دوم رسید.

به تمامی شرکت کنندگان در این رقابت ها گواهی حضور در مسابقات اهدا شد و نفرات برتر این رقابت ها، به اردوی انتخابی تیم ملی کایت بردینگ ایران دعوت خواهند شد.

ورزشکاران کایت بردینگ برای اولین بار در المپیک 2024 پاریس حضور خواهند داشت.

به گزارش موج، رشته کایت بردینگ به عنوان زیرمجموعه فدراسیون جهانی بادبانی، یکی از رشته های حاضر در المپیک 2024 پاریس خواهد بود.

ورزش کایت بردینگ یک ورزش سطح آبی است که ترکیبی از بادبانی، موج سواری و ژیمناستیک در یک ورزش مهیج است.

این ورزش در سال 1392، به ایران وارد شد و اولین شهر فعال در این رشته جزیره کیش بود.

هم اکنون این ورزش نوپا در شهرهای بندرعباس، قشم و کیش مراحل رشد و فراگیر شدن خود را می گذراند.