رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: حمایت از خودکفایی و توانمندسازی بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است که سیاست های آن در سال 1392 ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید علی اکبر کلانتر رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد گفت: 83 درصد مصوبات کارگروه تسهیل مربوط به مشکلات نقدینگی واحدهای تولید به دلیل چند برابر شدن هزینه هاست به همین دلیل باید تعادلی میان سرمایه های ثابت و در گردش ایجاد شود تا هم رونق تولید و رشد اشتغال را شاهد باشیم.

کلانتر افزود: یکی از کارهای خوبی که در امور مالیاتی انجام شده، حل مشکلات در دفاتر واحدهای تولیدی در این مجموعه بوده که امیدواریم این همراهی و همکاری ها با صنایع تداوم یابد.

وی در ادامه بر لزوم انتقال حساب های بانکی شرکت ها و واحدهای تولیدی بزرگ از تهران به یزد تأکید کرد و ادامه داد: این امر بر تقویت بنیه و توان بانک ها برای حمایت از تولید در استان کمک خواهد کرد.

وی گفت: در حال حاضر سه هزار و 285 فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی با 11 هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اسمی و با اشتغال زایی 100 هزار و 445 نفر در یزد وجود دارد.

این مسئول عنوان کرد: تولید بیش از 800 نوع کالا، رتبه نخست تولید کاشی و سرامیک کشور با بیش از 50 درصد ، رتبه دوم تولید محصول نساجی ، رتبه سوم تولید فولاد و رتبه نخست تولید رومبلی ، ترمه و روفرشی از جمله جایگاه‌های برتر استان در اقتصاد ملی است.

کلانتر گفت: حمایت از خودکفایی و توانمندسازی بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است که سیاست های آن در سال 1392 ابلاغ شد.