نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: دو تا سه برابر بیکاران استان یزد فرصت شغلی ایجاد شده اما بازهم بیکاری کاهش نیافته به همین دلیل باید مباحث رونق تولید و خدمات را به عنوان تنها راه خروج از مشکلات مدنظر داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مشکلات اشتغال شهرستان اردکان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ، مدیران کل دستگاه های تعاون و تأمین اجتماعی و مدیران بخش های تولیدی بالای 200 نفر در محل اداره کل تعاون گفت: اگر بخواهیم در حوزه اشتغال موفق باشیم باید تمام عوامل کارگری را در نظر بگیریم.

وی افزود: در وضعیت امروز کشور که تحریم های ظالمانه تر از هر وقتی است و به جای 10 نفر ، 500 نفر در وزارت خارجه آمریکا بر تحریم ایران نظارت دارند با درایت رهبر انقلاب در راه اندازی شورای سران قوا ، خیلی مشکلات کمتر خواهد بود.

نماینده اردکان اضافه کرد: در این میان کارفرمایان با وجود انبوه مشکلات همواره چراغ اشتغال و تولید را روشن نگه داشتند و تمام قد ایستادند که باید از آنها تقدیر شود.

تابش تصریح کرد: همیشه این سوال مطرح است که چطور با وجود آمارهای مختلف برای ایجاد اشتغال، بیکاری در شهرستان و استان افزایش یافته و تا مرز 17 درصد در استان رسیده است و در مجموع چرا آمار اشتغالزایی با رشد بیکاری در تضاد است.

وی خاطرنشان کرد: 2 تا سه برابر بیکاران استان یزد فرصت شغلی ایجاد شده اما بازهم بیکاری کاهش نیافته به همین دلیل باید مباحث رونق تولید و خدمات را به عنوان تنها راه خروج از مشکلات مدنظر داشته باشیم.

عضو شورای پول و اعتبار کشور با بیان اینکه کشور هم اکنون دارای ذخایر ارزی خوبی در حوزه داخلی و خارجی است و حجم سپرده گذاری ها نیز افزایش یافته است، ادامه داد: در این شرایط در راستای پاسخگویی به مطالبات مردم ، باید گام‌هایی در راستای کاهش نرخ بیکاری برداشته شود.

وی با توصیه بر لزوم حفظ کرامت کارگر و حرمت کارفرمایان در کنار هم گفت: تاکید ما بر اصل سه‌جانبه‌گرایی در مشکلات کارگران است و دولت و کارگر و کارفرما برای حل مشکلات هم اندیشی کنند.

نماینده اردکان گفت: در جلسات اخیر با اقشار کارگری مواردی همچون عدم تناسب ایجاد ظرفیت های بالای اشتغال با میزان بیکاری، لزوم افزایش تعامل و همکاری کارفرمایان و دستگاه های امنیتی برای بکارگیری نیروهای غیربومی و بحث اسکان مورد تأکید بوده است.