مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس گفت: مقدمات ابتدایی برای رسیدن به تولید روزانه 47 میلیون لیتر تا هفته‌ی آینده در این پلایشگاه فراهم شده و امروز دیگر دلواپس تحریم‌ها نیستیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان،  محمدعلی دادور  از ایجاد مقدمات ابتدایی برای رسیدن به تولید روزانه 47 میلیون لیتر تا هفته‌ی آینده خبر داد.

وی در تشریح این خبر بیان کرد: با تغییرات ایجاد شده و تولید روزانه ۲۰ هزار بشکه نفتای شیرین، ظرفیت واحد بنزین‌سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز ارتقا می‌یابد و مقدار بنزین تولیدی تا یک هفته آینده به روزانه ۴۷ میلیون لیتر می‌رسد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس افزایش ظرفیت تولید را یکی از اصلی‌ترین رویکردهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سال رونق تولید دانست و عنوان کرد: در سال گذشته با پیروی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت‌های همه‌ی ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش، ازخودگذشتگی و خودباوری مهندسان و کارگران ایرانی، فاز دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد مدار شد و کشور به خودکفایی در تولید بنزین دست یافت.

دادور ادامه داد: در سال جاری نیز با هدف ایجاد رونق تولید، افزایش ظرفیت تولید فرآورده‌های استراتژیک انرژی از جمله بنزین را در دستور کار قرار داده‌ایم و همچون گذشته حفظ کیفیت نیز اولویت مجموعه خواهد بود.

وی در پایان درباره‌ی تاثیر تحرکات استکبار جهانی و افزایش فشارها بر کشور نیز چنین گفت: خوشبختانه امروز دلواپس تحریم‌ها نیستیم چرا که به مرحله‌ای از پیشرفت دست یافته‌ایم که اکثر قطعات مورد نیاز پالایشگاه‌ها در داخل کشور تامین می‌شود و این می‌تواند در کنار تخصص مهندسان و مدیران پالایشگاه ستاره خلیج فارس، کلید حفظ خودکفایی در عرصه‌ی پالایش میعانات گازی باشد.