فرماندار آق قلا با بیان این که یک و نیم میلیون مترمکعب آب وارد شهر آق قلا شده از ایجاد پنج شکاف در کمربندی بری خروج آب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، امانگلدی ضمیر فرماندار آق قلا عصر شنبه در خصوص آخرین وضعیت سیلاب در آق قلا گفت: با تلاش نیروهای مردمی و امدادی ترمیم دایک حفاظتی آق قلا که در چند نقطه دچار آسیب دیدگی شده بود در حال انجام است.

وی افزود: از دو روز گذشته با پیش بینی ورود سیلاب به آق قلا حماسه ای با حضور جوانان آق قلا خلق شد و در راستای تحکیم سیل بند یلمه خندان تلاش صورت گرفت.

ضمیر ادامه داد: اما به دلیل حجم آب، سیل بند از چهار نقطه دچار پارگی شد که هم اکنون با تلاش نیروهای امدادی و مردمی و سپاه دو نقطه ترمیم شده و سومین نقطه در حال ترمیم است.

وی با بیان اینکه عملیات ترمیم شب هم ادامه دارد، گفت: وضعیت سیل در آق قلا نگران کننده است و حدود دو هزار و ۱۰۰ نفر در مراکز اسکان موقت ساکن شده اند.

ضمیر بیان کرد: یک و نیم میلیون مترمکعب آب وارد شهر شده و در تلاش هستیم ورودی آب را کنترل کرده و خروج آب را تسریع کنیم.

فرماندار آق قلا اظهار کرد: برای خروج آب پنج نقطه در کمربندی آق قلا بریدگی ایجاد شده تا میزان آبی که در محلات شهر آق قلا شده را خارج کنیم.

ضمیر با بیان اینکه هرچند آب وارد شده به شهر زیاد مانند سیلاب گذشته زیاد نیست، گفت: با توجه به این امیدوار بودیم سیل وارد آق قلا نشود این نگرانی مضاعف شده است زیرا ۴۰ روز است که ما گرفتار سیلاب هستیم و مردم در این خصوص نگران هستند.

وی با اشاره به آبگرفتگی سه روستا میرزاعلی یلقی، سقلی یلقی و سلاقی یلقی گفت: اگر بتوانیم نقاط آسیب دیده را کنترل کنیم امیدواریم با افزایش خروج آب از محله ها بتوانیم زودتر مردم را از این وضعیت نجات دهیم.