معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران در همدان از ساخت 200 خوابگاه دانشجویی جدید تا پایان سالجاری در سطح دانشگاه های کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مجتبی صدیقی،  معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ​شنبه 7 اردیبهشت 1398 در جمع خبرنگاران در همدان، با اشاره به ضرورت خوابگاه برای دانشجویان و ساخت 200 خوابگاه  دانشجویی جدید تا پایان سالجاری تصریح کرد: یکی از نیازهای دانشجویان داشتن مکانی امن برای زیستن و ادامه تحصیل است که در چند سال اخیر بسیاری از خوابگاه‌های دانشجویی که از بافت قدیمی و فرسودگی برخوردار بودند، مرمت و بازسازی شدند.

 

ساخت 200 خوابگاه  دانشجویی جدید تا پایان سالجاری 

وی خاطرنشان کرد: در 3 سال گذشته طرح ارتقاء کیفیت سراهای دانشجویی در دستور وزارت علوم قرار گرفت که بر این اساس خوابگاه‌ها از 1 تا 5 رتبه بندی شده و در این میان خوابگاه و سراهای دانشجوی دانشگاه بوعلی سینا از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: از سال گذشته خوابگاه‌هایی که در درجه 5 قرار داشته، به درجه 4 ارتقاء پیدا کرده و در سال 98 نیز ارتقاء آنها به درجه 3 را هدف گرفته‌ایم و تا کنون حدود 578 سرای دانشجویی در طرح ارتقاء کیفیت شرکت داشته‌اند.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به وجود یک هزار و 50 سرای دانشجویی در سطح کشور عنوان کرد: برآوردهایی که در رابطه با خوابگاه دانشجویان انجام شده، نشان دهنده نیاز 75 هزار نفری خوابگاه برای دانشجویان است.

وی افزود: درصدد این هستیم که تا پایان برنامه و طرح ارتقاء کیفیت سراهای دانشجویی 200 خوابگاه دیگر نیز با یاری خیرین و صندوق رفاه احداث کنیم تا به استاندارد مطلوب برسیم.

صدیقی با تأکید بر بهداشت غذای دانشجویان یادآور شد: یکی دیگر از اهداف این طرح ارتقاء سلامت نظارت بر بهداشت غذای دانشجویان است که تمام آشپزخانه‌های دانشگاه کشور از روش سنتی به صنعتی تبدیل شوند.

معاون دانشجویی وزیر علوم تحقیقات و فناوری یادآور شد: تا کنون 115 آشپزخانه از روش سنتی به صنعتی تبدیل شده‌اند.

 

برگزاری المپیاد ورزش همگانی پسران در دانشگاه بوعلی سینای همدان

وی  از برگزاری المپیاد ورزش همگانی پسران در دانشگاه بوعلی سینای همدان خبر داد و با بیان اینکه یکی از اهداف بازدید از دانشگاه بوعلی سینا، انتخاب آن به عنوان میزبان المپیاد ورزش همگانی پسران است، گفت: المپیاد دختران نیز در دانشگاه الزهرا(س) تهران برگزار خواهد شد به طوریکه شرکت در آن برای تمام دانشجویان در هر مقطع تحصیلی امکان پذیر است که تا کنون 4000 هزار دانشجو اعم از 2 هزار دانشجو دختر و 2 هزار دانشجو پسر شرکت کرده‌اند.

معاون دانشجویی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران در همدان، با اشاره به ضرورت خوابگاه برای دانشجویان و ساخت 200 خوابگاه  دانشجویی جدید تا پایان سالجاری تصریح کرد: یکی از نیازهای دانشجویان داشتن مکانی امن برای زیستن و ادامه تحصیل است که در چند سال اخیر بسیاری از خوابگاه‌های دانشجویی که از بافت قدیمی و فرسودگی برخوردار بودند، مرمت و بازسازی شدند.