معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور در نشست مشترک شهرداران، بخشداران و شوراهای اسلامی شهرستان ملایر جذب سرمایه گذار و دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری را از وظایف مهم شهرداران عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  مهدی جمالی نژاد، معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور، در نشست شهرداران، بخشداران و اعضای شورای اسلامی شهرستان ملایر، با اشاره به اینکه مشکلاتی را که شهرداری ها و دهیاری ها سال گذشته با آن مواجه بوده اند امسال دیگر وجود ندارد، اظهار داشت:  جذب سرمایه گذار و دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری را از وظایف مهم شهرداران عنوان کرد.

نشست شهرداران، بخشداران و اعضای شورای اسلامی شهرستان ملایر و جذب سرمایه‌گذار 

مهدی جمالی نژاد با اشاره به جذب سرمایه‌گذار افزود: شرایط کنونی کشور با توجه به تحریم های آمریکا و برداشتن معافیت های صادرات نفت ایران حساس است و باید با همدلی، وفاق، جلب اعتماد مردم و سخت کوشی از این شرایط دشوار با موفقیت عبور کنیم.

وی با  تأکید بر اینکه شهرداری ها به عنوان نهادهای مستقل عمومی غیردولتی باید شرایط کشور را درک کنند و همه پای کار باشند، اظهار کرد: ما تمامی دغدغه ها و مشکلات شهرداری ها و دهیاری ها را می دانیم و با تلاش های صورت گرفته و همراهی نمایندگان مجلس، ردیف های خوبی در بودجه سال 98 دیده شده است.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با تأکید بر اینکه شهرداری ها باید افق دید را عمیق ببینند و به دولت تکیه نکنند، گفت: راهکارهای درآمدی برای شهرداری ها زیاد است و باید از ظرفیت های شهرها برای افزایش درآمد استفاده کنند.

جمالی نژاد با اشاره به وجود امکانات و زیرساخت های مناسب در کشور، کاهش اعتماد بین مردم را نگران کننده دانست و گفت: نباید اجازه دهیم بین دولت و ملت فاصله ایجاد شود و این امر جز با وفاق و وحدت محقق نمی شود.

بازآفرینی شهری

وی در ادامه به اختصاص اعتبار مناسب برای بازآفرینی شهری و اعطای تسهیلات برای طرح های درآمدزا اشاره و بیان کرد: شهرداران و دهیاران باید در سال جدید با تمام توان کار کنند.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه بروز سیل و بارندگی های فروردین امسال در 20 سال گذشته بی سابقه بود و 25 استان کشور همزمان دچار بحران شدند، افزود: برای بازسازی و نوسازی خسارت سیلاب ها مبلغ قابل توجهی پیش بینی شده که طبق اولویت در دست بررسی و اجراست.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در بخش دیگری از سخنانش اجرای طرح های عمرانی وب در ملایر را نشان از افق دید خوب شهرداران این شهر دانست و افزود: در بازدیدی که از این شهر داشتم، ملایر را رو به توسعه و دارای ظرفیت خوب و جاذبه های گردشگری دیدم که با همین سرعت و خیزی که برداشته است، باید پیش برود.

معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از مجموعه تفریحی – توریستی مینی ورد، بام، جاده سلامت و مساکن مهر ملایر بازدید و در نشست مشترک شهرداران، بخشداران و شوراهای اسلامی شهرستان ملایر شرکت کرد.

در این نشست شهرداران 6 شهر تابعه ملایر و روسای شوراهای اسلامی شهرها دغدغه ها، مشکلات و درخواست های خود را مطرح و خواستار رسیدگی به این مطالبات از معاون عمران وزیر کشور شدند.

معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور، در جمع شهرداران، بخشداران و اعضای شورای اسلامی شهرستان ملایر، با اشاره به اینکه مشکلاتی را که شهرداری ها و دهیاری ها سال گذشته با آن مواجه بوده اند امسال دیگر وجود ندارد، اظهار داشت:  جذب سرمایه گذار و دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری را از وظایف مهم شهرداران عنوان کرد.