استاندار اردبیل گفت: در سفر رئیس جمهور، چندین پروژه عمرانی و طرح اقتصادی در استان اردبیل افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، اکبر بهنام جو در نشست با معاون اجرایی و پشتیبانی دفتر رئیس جمهور افزود: فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر ، کامیون سازی مشگین شهر و طرح اقتصادی پایاب سد خداآفرین از جمله طرح های شاخص قابل افتتاح در سفر رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به استان خواهد بود.

وی گزارشی از وضعیت پروژه های نیمه تمام و در دست اجرا و اولویت های توسعه اقتصادی استان در سال رونق تولید ارایه کرد و افزود : پروژه راه آهن اردبیل - پارس آباد ، توسعه راه های ارتباطی استان و آب رسانی روستایی از مهم ترین درخواست ها و الزامات اولویت دار برای پیشرفت و آبادانی استان اردبیل به شمار می روند.

استاندار اردبیل همچنین از تشکیل کمیته های عمرانی و اقتصادی جهت پیگیری پروژه های مربوط خبر  داد و خواستار اختصاص اعتبارات و تسهیلات لازم برای حمایت از توسعه صنایع استان و اجرای طرح های تولیدی و اشتغال زایی در بخش های کشاورزی و گردشگری شد.

علی اصغر احمدی، معاون اجرایی و پشتیبانی دفتر رئیس جمهور نیز در این دیدار، از آمادگی استان اردبیل برای استقبال از سفر رئیس جمهور به استان قدردانی کرد و گفت : سفر دکتر روحانی در تابستان امسال انجام می گیرد.

وی افزود: در اولین فرصت ، برای بازدید میدانی از پروژه های عمرانی و اقتصادی و بررسی نیازها و اولویت های استان به اردبیل سفر خواهم کرد و گزارش آن متعاقبا به هیات دولت و دفتر ریاست جمهوری ارایه خواهد شد.