رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آمریکایی ها در صحرای طبس برای ضربه زدن به اصل نظام و انقلاب از مدت ها قبل در قالب طرحی دقیق برنامه ریزی کرده بودند ولی به حول قوه الهی متحمل شکست سنگین شدند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سرتیپ پاسدار حسن رستگار پناه  رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد شکست آمریکا در صحرای طبس در مسجد روضه محمدیه یزد افزود: این حادثه با امداد الهی شکست خورد و توطئه آنها علیه نظام و انقلاب و ایران نقش بر آب شد.

وی ادامه داد: آمریکایی ها در صحرای طبس برای ضربه زدن به اصل نظام و انقلاب از مدت ها قبل در قالب طرحی دقیق برنامه ریزی کرده بودند ولی به حول قوه الهی متحمل شکست سنگین شدند.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: مردم قهرمان ایران در این حادثه که نفود نظامی علیه انقلاب بود به خوبی عنایت حق تعالی در حفظ نظام و ارزش های دینی و معنوی خود را مشاهده کردند .

رستگار پناه اظهار داشت: در این جریان اگر دشمن حتی موفق به حمله از خاک ایران هم می شد، قطعا در برخورد با نیروهای جانبرکف و قهرمان کشورمان حرفی برای گفتن نداشت و نابود می شد.

وی به شهید محمدمنتظر قائم نخستین فرمانده سپاه استان یزد اشاره کرد و یادآور شد: این شهید در حادثه طبس توسط برخی از عناصر نفوذی‌ که با هواپیمای ایرانی در منطقه رزمایش می دادند به شهادت رسید.

رئیس مرکز تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح به توطئه های مختلف آمریکا در 40 سال گذشته علیه نظام اشاره کرد و راز عزت و عظمت ایران و ملت را در گرو ولایتمداری و بصیرت ذکر کرد.

رستگار پناه تصریح کرد: ملت ایران به رغم توطئه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و رسانه ای راه عزت خود را به خوبی شناخت و همچنان در جبهه استکبار جهانی ایستاده است.

وی به پیروزی ‌های جبهه مقاومت به خصوص در عراق و سوریه اشاره کرد و آن را نشان دهنده ایستادگی و رشد و نفوذ انقلاب دانست که روز به روز بیشتر می شود.