مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از صدور رایگان دفترچه بیمه سلامت برای مددجویان کمیته امداد استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسین دشتی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای مددجویان تحت حمایت دفترچه بیمه سلامت به صورت رایگان صادر خواهد شد، افزود: بر اساس تفاهمنامه همکاری بین کمیته امداد و بیمه سلامت، شاهد همکاری‌های مناسبی در زمینه رسیدگی به امور درمانی خانوار تحت حمایت خواهیم بود.

وی با اشاره به ارائه خدمات حمایتی گسترده به خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در هفته سلامت، گفت: بیمه پایه ۲۳ هزار و ۳۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت به بیمه سلامت واگذار شد و فعالیت کمک به فرانشیز خدمات درمانی مددجویان همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیمه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر به بیمه سلامت واگذار شده است، بیان کرد: بیمه‌شدگان روستایی همچنان از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند که طبق سنوات گذشته به امور درمانی آنها رسیدگی خواهد شد.

دشتی با اعلام اینکه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه بیمه درمانی در سال گذشته به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پرداخت شده است، گفت: در صورت تأمین اعتبار سایر هزینه‌های درمانی مددجویان تحت حمایت در شش ماهه دوم سال ۹۷ نیز تسویه خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت به عنوان یک نهاد بیمه‌گر به مددجویان کمیته امداد خدمات مناسب درمانی ارائه خواهد داد، افزود: تا پایان اردیبهشت ماه سال‌جاری دفترچه سلامت برای افراد تحت حمایت این نهاد صادر خواهد شد تا بتواننداز مزایای آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای مناسب برای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت، پوشش بیمه‌ای آنها است، بیان کرد: با بهره‌مندی خانوار تحت حمایت از خدمات بیمه‌ای، بخش مهمی از مشکلات و گرفتاری‌های آنها برطرف می‌شود.

دشتی به حمایت این نهاد از ۸۰۰ بیمار صعب‌العلاج و زمین‌گیر اشاره کرد و گفت: رسیدگی به امور درمان بیماران تحت حمایت از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است که درصدد هستیم بخش قابل توجهی از مشکلات بیماران زمین‌گیر را رفع کنیم.

وی با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل را سالمندان و افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند، بیان کرد: تلاش داریم با ارائه خدمات درمانی به مددجویان، آنها علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری نگرانی دیگری در خصوص تأمین هزینه‌های زندگی نداشته باشند.