مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: آزمون سنجش مهارت وصلاحیت حرفه ای پایان دوره کارآموزان فنی وحرفه ای روز پنجشنبه هفته جاری برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سید جمیل احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان اظهار داشت: توزیع کارت اولین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای سال جاری در بخش های دولتی و خصوصی از روز دوشنبه هفته جاری آغاز و تا ساعت 24 امروز ادامه دارد. 

مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای کردستان اضافه کرد: اولین مرحله آزمون هماهنگ مهارت آموختگان در دو بخش دولتی و خصوصی روز پنجشنبه هفته جاری برگزار می شود.

احمدی با اشاره به اینکه 2 هزار و 466 نفر در اولین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت سال 1398 در 189 حرفه ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد یک هزار و 541 نفر مرد و 925 نفر زن هستند و تمهیدات لازم برای شرکت این متقاضیان در 10 حوزه آزمونی فراهم شده است.

وی یادآور شد: متقاضیان شرکت در اولین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال جاری (کارآموزان بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد) که قبلا برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام کرده اند از دوشنبه هفته جاری تا چهارشنبه با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: نتایج این مرحله از آزمون ها روز شنبه مورخ 14 اردیبهشت ماه جاری در وب سایت مذکور قابل مشاهده است.

وی تاکید کرد: داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون سراسری سنجش مهارت افزود: در صورتی که متقاضیان با مشکلی مواجه شوند، می توانند با شماره تلفن 33771062-087 و یا مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خود تماس بگیرند.