کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان با اشاره به وضعیت نامساعد جوی در بسیتر نقاط دریایی هرمزگان گفت: توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت تردد شناور‌های مسافربری در همه بنادر و اسکله‌های استان صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مرضیه‌سی‌سی‌پور با بیان اینکه امروز در محدوده دریایی و ساحلی هرمزگان تداوم وزش باد‌های نسبتاً شدید پیش بینی می شود، گفت: سرعت وزش باد شمال غربی قابل ملاحظه و در ساعات بعدازظهر و شب در جزایر غربی خلیج فارس و غرب تنگه هرمز تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت نیز پیش بینی می‌شود.

وی بیان داشت: در مسیر رفت و آمد شناور‌های مسافربری به جزایر کیش، لاوان و ابوموسی دریا مواج است و شرایط تردد‌های دریایی تا شب مساعد نیست که توصیه می‌شود تمهیدات لازم جهت تردد شناور‌های مسافربری در همه بنادر و اسکله‌های استان صورت گیرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود: شرایط تردد شناور‌های سبک، قایق‌های صیادی و تفریحی به ویژه در جنوب جزیره قشم، هنگام و لارک مناسب نیست و توصیه می‌شود جداً از تردد دریایی خودداری شود.

سی‌سی‌پور با بیان اینکه شرایط رفت و آمد کشتی‌های تجاری به مقاصد غرب خلیج فارس و کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیز مساعد نخواهد بود، افزود: این وضعیت نامساعد دریایی تا فردا نیز تداوم دارد و از روز جمعه از شدت باد در تنگه هرمز کاسته خواهد شد.

به گزارش موج، از لحاظ دمایی به طور نسبی در بیشتر نقاط استان افزایش ۱ تا ۲ درجه‌ای دما پیش بینی می‌شود.