مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان از برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد عبدالملکی با اعلام این خبر، اظهار کرد: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین المللی امام رضا(ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود.

وی عنوان کرد: هدف از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین(ع) به ‌ویژه حضرت امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت احمد بن موسی(ع) و حضرت موسی ابن‌الرضا امام جواد(ع) است .

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان، با بیان اینکه در فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی 12 کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است، تصریح کرد: در رده سنی 4 تا 12 سال کتاب‌های «امام رضا علیه‌السلام» نوشته زهرا عبدی از انتشارات جمکران، «کبوترها و آهوها» نوشته سید احمد میرزاده از انتشارات به نشر، «فاطمه و فاطمه» نوشته محمد مهاجرانی از انتشارات زائر و «هشت قصه از امام جواد علیه‌السلام» نوشته حسین فتاحی از انتشارات قدیانی معرفی شده است .

عبدالملکی گفت: کتاب های «راز آن بوی شگفت؛ داستانی براساس زندگی امام رضا علیه‌السلام»، «با کبوترهای گنبد؛سروده‌هایی درباره امام رضا علیه‌السلام برای نوجوانان» و «درختی که بال در آورد؛ داستان‌هایی از زندگی امام جواد علیه‌ السلام» ویژه رده سنی 13 تا 17 سال است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان بیان کرد: همچنین برای رده سنی 18 سال به بالا نیز پنج کتاب شامل «مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا علیه‌السلام»، «فصل فیروزه»، «در عصمت؛ مروری بر زندگانی حضرت معصومه سلام‌الله علیها»، «زندگانی حضرت احمدبن موسی علیه السلام شاه‌چراغ» و «سیره تقوی؛ ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد علیه‌السلام» معرفی شده است .

وی با اعلام اینکه جشنواره مذکور در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» برگزار می‌شود، تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، به دو روش مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند .

عبدالملکی یادآور شد: شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسر است، اما عموم کتابداران تنها در بخش الکترونیک می توانند شرکت کنند .

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان از برگزاری جشنواره مذکور همزمان با دهه کرامت خبر داد و افزود: برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی می شوند و با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی از آنها تجلیل خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه در جشنواره مذکور از هشت خانواده برتر با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و مبالغ نقدی تجلیل می‌شود، خاطرنشان کرد: این جشنواره در سطح شهرستانی نیز با توجه به تعداد کتابخانه‌های شهرستان و میزان شرکت کننده، از هشت برگزیده تجلیل خواهد کرد .

عبدالملکی گفت: همچنین در این بخش از دو خانواده برتر در هر شهرستان با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و مبالغ نقدی تقدیر می‌شود .

وی در پایان با اشاره به نحوه ارسال آثار به نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اضافه کرد: شرکت کنندگان می توانند علاوه بر ارسال آثار از طریق الکترونیک به نشانی «www.razavi.iranpl.ir» آثار مکتوب خود را به نزدیک‌ ترین کتابخانه عمومی محل زندگی شان تحویل دهند .