نماینده ملایر در دیدار با معاون اول رییس جمهور ضمن اشاره به مسائل و مشکلات کلان کشور و منطقه، از تحقق شعار "رونق تولید" به عنوان وظیفه‌ای عمومی یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،  محمد کاظمی،  نماینده مردم ملایر و تنی چند از نمایندگان تهران در نشستی با  اسحاق جهانگیری ، معاون اول رییس جمهور به بررسی مسائل کلان کشور و مشکلات منطقه پرداختند.

 

رفع موانع تولیدکنندگان و رونق تولید

در این جلسه که بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید محمد کاظمی ضمن اشاره به اینکه حمایت از بخش تولید کشور از ولویت‌های جاری است، تلاش برای تحقق شعار "رونق تولید" را وظیفه‌ای عمومی قلمداد کرد و تکلیف بانک‌ها را در این فضا برجسته عنوان کرد.

 نماینده مردم ملایر پیرامون این موضوع خواستار جلوگیری از صدور اجراییه علیه دریافت‌کنندگان تسهیلات در بخش تولید و حراج و واگذاری املاک ایشان که به عنوان وثیقه نزد بانک‌ها وجود دارد شد و این مساله را دغدغه تولیدکنندگان عنوان کرد که جهانگیری قول داد این موضوع در هیات دولت طرح و اقدام مقتضی درباره آن صورت گیرد.

 

انسجام دستگاه‌های کشور

محمد کاظمی با اشاره به رویکرد دولت و مجلس و سایر نهادها و دستگاه‌ها در قبال سیاست‌های خصمانه ایالات متحده، حفظ انسجام و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی برای عبور از شرایط کنونی را بیش از هر زمان دیگر ضروری دانست.

 

تسریع در پرداخت خسارات سیلاب‌های اخیر

نماینده مردم ملایر تعهد دولت نسبت به پرداخت تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی به روستاییان و تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی به ساکنین مناطق شهری که در سیلاب‌های اخیر خسارت دیده اند را در حل بخشی از مشکلات مربوطه موثر توصیف کرد و خواستار تسریع بانکها در پرداخت آن شد که جهانگیری اذعان داشت با ابلاغ به بانک‌ها این امر در دو ماه آینده محقق خواهد شد.

نماینده مردم ملایر با تاکید بر رونق تولید، در بخش پایانی صحبت‌های خود در دیدار با جهانگیری، وجود مسیر ارتباطی قدرتمند بین دولت و ملت برای انتقال شفاف اطلاعات را نیاز جدی دولت دانست و فقدان سخنگو برای دولت را مورد انتقاد قرار داد و خواستار توجه به این مساله شد.