حجت الاسلام محسن قرائتی در همایش طلایه داران تبلیغ استان همدان ضمن اشاره به اقدامات و برنامه‎‌هایی که مبلغان باید درنظرگیرند، از وظیفه سنگین مبلغان دینی در برابر رگبار شبهات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، حجت الاسلام محسن قرائتی،  رئیس ستاد اقامه نماز کشور سه شنبه 3 اردیبهشت در همایش طلایه داران تبلیغ استان همدان با اشاره به اینکه این روزها شاهد رگبار شبهه‌ها هستیم که این رخداد وظیفه مبلغان دینی را سنگین‌تر کرده است افزود: دشمنان در تلاشند چراغ اسلام را خاموش کرده و نسل آینده اطلاعی درباره اسلام نداشته باشد اما موفق نمی‌شوند چرا که خداوند متعال در قرآن کریم قول داده است که اگر ما از مومنین باشیم از ما دفاع کند.

 

بهره‌گیری از قرآن در تبلیغات

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه خداوند وعده داده که حکومت آینده از آن صالحان و ما است اضافه کرد: هرچه فساد در جهان بیشتر شود ارزش معنویت نیز بیشتر معلوم می‌شود و قرآن علم است و باید در تبلیغات خود از منبع نامتناهی قرآن استفاده کنید.

 قرائتی با بیان اینکه من از تخت سیاه و گچ استفاده می‌کنم که در همه جای ایران در دسترس است تا برخی نگویند نفس فلانی از جای گرم بلند می‌شود عنوان کرد: روزی همه دنیا علیه جمهوری اسلامی جنگیدند اما نیروهای دفاعی ما وضعیت‌شان بهتر شد و من سالهاست امام جماعت دانشگاه تهران هستم زمانی در این دانشگاه تنها 8 نفر نماز می خواندند اما امروز جمعیت نمازگزاران این دانشگاه افزایش بسیاری یافته است.

وی با بیان اینکه امروز مخالفت هایی با ما صورت می گیرد و از روز اول گفتند انقلاب اسلامی نباید بماند اما ماند و روز به روز قدرتمند تر می شود گفت: این نکته‌ها را بیان کردم تا بدانید حالا اگر چند مشکل برای ما پیش بیاید به این معنی نیست که نباید کاری انجام دهیم بلکه باید بیش از گذشته تلاش کنیم.

 

افزایش مطالعه در مبلغان دینی و فرهنگی 

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه مبلغان فرهنگی در دانشگاه ها باید 2 برابر دانشجویان مطالعه داشته باشند تصریح کرد: باید از تعطیلات و اوقات فراغت خود بزنیم و تلاش بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم به خوبی از عهده تبلیغ برآییم.

قرائتی با بیان اینکه عمر شما مبلغان موضوع است پس حق ندارید برای سپری کردن آن از دیگران تقلید کنید و باید بیشتر از دروس حوزه را مطالعه نمایید افزود: شما مبلغان دینی باید روی عمر خود اجتهاد کنید یعنی تا وقتی واجب هست سراغ مستحب نروید، یا تا وقتی نسل نو هست سراغ نسل کهنه نروید.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) در بین شیعه‌ها غریب است گفت:  مبلغان دینی توجه داشته باشند مردم ما را زیر نظر دارند و باید در بیان مطالب، پربار و با مطالعه ورود کنیم و نباید تنها برای مدارک درس خواند بلکه باید به مهارت‌های لازم دست یافت چراکه مدارک به تنهایی ارزش ندارد.

قرائتی با بیان اینکه ما نسبت به زکات خوابمان برده است و درباره آن به خوبی مطالعه و کار نکردیم تصریح کرد: اگر گندم زکات نداده ای را بخوریم مثل این است که در باک هواپیما به جای بنزین قیر بریزیم.

وی با بیان اینکه طلاب در منبرهای خود ا الفاظ بازی نکنند چرا که حوصله مردم کم شده و دوست ندارند مطالب طولانی بشنوند گفت: شما باید اوقات خود را مدیریت کرده و بیشتر مطالعه کنید یعنی طلاب همدانی  که در شرایط آب و هوایی بهتری قرار دارید باید بیشتر تلاش کرده و سوادتان از  مبلغان دینی و طلاب خوزستانی و بوشهری که در شرایط آب و هوایی نامناسب به سر می‌برند بیشتر باشد.

 

توجه به مقوله نماز در دانش‌آموزان

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه هرکس باید خودش تصمیم بگیرد و نبود تصمیم گیری آینده فرد را تحت تاثیر قرار می دهد افزود: سخنرانی‌های خود را بر اساس قرآن طراحی کنید چراکه اگر قرآن در جامعه فراگیر شود به فرموده خداوند شکم‌های ما نیز سیر می‌شود.

قرائتی با بیان اینکه با وجود همه هجمه‌ها جمهوری اسلامی و روحانیون همچنان با صلابت حضور دارند اظهار کرد:باید توجه به نماز دانش آموزان در اولویت قرار بگیرد و من آقای جهانگیری نامه نوشتم که در زمان شما نماز کمرنگ شده است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در  همایش همایش طلایه داران تبلیغ استان همدان با بیان اینکه  از مبلغان دینی و روحانیون می‌خواهم هر شب تا تفسیر یک آیه را نخواندند به خواب نروند گفت: در منبرها قرآن را به دست بگیریم و تفسیر آیات را بگوییم چراکه ماه مبارک رمضان ماه قرآن است همچنین تنها ماه محرم و صفر ماه تبلیغ نیست بلکه در همه ماه‌ها باید این کار انجام شود.