مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد گفت: یزد در ارزیابی ملی حوزه معاونت میراث فرهنگی رتبه دوم و در ارزیابی عملکرد حوزه جذب گردشگر رتبه سوم کشور را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در این مراسم با بیان اینکه نوروز امسال، استان یزد با استقبال خوب مسافران روبرو شد که حتی انتظار آن را نداشتیم گفت: استقبال به حدی بود که مجبور شدیم از تمام ظرفیت ها در حوزه اقامت استفاده کنیم.

سید مصطفی فاطمی افزود: در سومین نوروز برای ساماندهی و مدیریت گردشگران از دروازه ورودی شمال استان نشستی در اردکان برگزار کنیم و با فعالیت جهادی دست اندرکاران امر از جمله سرپرست فرماندای و شهرداری توانستیم وضعیت موجود را به حالت ایده آل برسانیم.

این مسئول صنعت گردشگری یزد یادآور شد: با حضور هیات داوران متشکل از نهادهای مختلف فعالیت های انجام شده مورد ارزیابی قرار گرفت، اردکان بعد از بافق جایگاه دوم را در این ارتباط کسب کرد.

وی اضافه کرد:‌ یزد با کمترین تعداد شکایت در کشور و با بیشترین استقبال افزایش مسافر توانست جایگاه خوبی را کسب کند و در ارزیابی ملی در حوزه معاونت میراث فرهنگی رتبه دوم و در ارزیابی عملکرد در حوزه جذب گردشگر رتبه سوم کشور را کسب کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی یزد تاکید کرد که کسب این رتبه و رسیدن به این جایگاه حاصل تلاش علاقه مندان به استان و شهرشان است که این وضعیت را به خوبی رقم زدند.

فاطمی با بیان اینکه امسال سعی شد متفاوت تر از سال های گذشته عمل شود و از افرادی که در حوزه جذب گردشگر فعال بودند تجلیل کنیم، تاکید کرد:‌ در مجموع فعالیت ها و ساختارهایی که در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان انجام شد رضایت بخش بود و نمی توان از نقش سازمان های مردم نهاد( سمن ها) و انجمن ها غافل ماند.