به منظور بررسی مشکلات هندبالیست‌های استان؛

نشست هم‌اندیشی هندبال با محوریت انتخابات ریاست هیئت هندبال استان کرمانشاه به با حضور فعالان این رشته ورزشی برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، هم‌اندیشی هندبال کرمانشاه با حضور جمعی از ورزشکاران، مربیان و داوران رشته هندبال کرمانشاه باهدف انتخابات ریاست هیئت هندبال استان کرمانشاه برگزار شد.

یکی از فعالان رشته هندبال کرمانشاه و میزبان این نشست صمیمی در حاشیه مراسم به خبرنگار موج گفت: با توجه به اینکه انتخابات هیئت نزدیک است و این شائبه وجود دارد که عده‌ای با حق رأی‌های از پیش تعیین‌شده در این انتخابات شرکت ‌کنند، ما به‌عنوان جمع فعالی از جامعه هندبال استان در تلاش هستیم که نمایندگان این رشته ورزشی را خودمان انتخاب کنیم تا بتوانیم تأثیر مستقیمی در برگزاری مجمع داشته باشیم.

عرفان زنگنه افزود: هدف اصلی ما این است که انتخابات این دوره در سکوت هندبالی‌ها به پایان نرسد، فارغ از اینکه چه شخصی به ریاست هیئت برسد، حضور فعال خانواده هندبال در تصمیم‌گیری‌های بزرگ مدنظر است و این اتفاق می‌تواند تمرینی برای مشارکت جمعی باشد.

وی برگزاری این نشست را به‌عنوان مقدمه‌ای برای مشارکت‌های بعدی در هیئت هندبال کرمانشاه عنوان کرد و ادامه داد: بازخورد جلسه به ما نشان داد که همه شرکت‌کنندگان از نتیجه راضی بودند و ما در این نشست افرادی را مشخص کردیم و از دبیر مجمع می‌خواهیم که لیست منتشرشده از سوی این جمع هندبالی را در تشکیل مجمع در نظر بگیرد.

زنگنه ضمن تقدیر از حمایت شهاب نادری نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی برای برگزاری این جلسه، گفت: اگر شرایط محیا شود در چند روز آینده جلسه پرسش و پاسخی با حضور کاندیداها و مدیریت پیشین هیئت برگزار می‌کنیم، خوشبختانه افرادی با تفکر مثبت پا به عرصه گذاشته‌اند و حمایت خود را از هندبال، چه در برنامه امروز و چه در آینده اعلام کرده‌اند.

امیدوارم مجمع جدید هندبال کرمانشاه عدالت محور باشد

میلاد صفری یکی دیگر از مربیان و بازیکن تیم دهدشت در ادامه افزود: پس از چهار سال دوباره شاهد هیجان انتخاباتی در هندبال استان هستیم و در تلاشیم این بار اجازه ندهیم حق و رأی جامعه هندبال سفارش شده و از روی احساس و دوستی‌های عامیانه باشد.

وی افزود: من که از نزدیک با برگزاری دو مجمع پیشین ارتباط مستقیم داشتم متأسفانه از برنامه‌های عملی و اجرایی کاندیداها در زمان مجمع تا پس از مجمع و انتخاب شدن آن‌ها زمین تا آسمان فاصله می‌بینم، در طی دو دوره گذشته با انتخاب شدن آقای سلیمی شاهد اتفاقات خوشایندی در بعضی زمینه‌ها بودیم مثل کلاس‌های ارتقای مربیگری و داوری برگزاری دوره‌های مربیگری با حضور مربیان بین‌المللی در کرمانشاه اما متأسفانه و شاید به دلیل وجود افرادی ناکارآمد در کنار ایشان تلاش‌های کادر اجرایی هیئت هندبال استان به حدی نبود که جامعه هندبال رضایت کامل و یا حتی نسبی از عملکرد این هیئت داشته باشند شاید بیشترین مشکل هیئت در بحث بانوان و توجه نکردن به این بخش و رکود هندبال بانوان، همچنین انتخاب مربیان، بازیکنان و حتی داوران برای اعزام‌ها و مسابقات بود که هیچ موقع در این دو دوره از دید مربیان و داوران و بازیکنان سراسر استان رضایت‌بخش نبوده و همیشه شاهد اعتراض‌های فراوانی بودیم.

صفری بیان کرد: مهم‌تر از این، عده‌ای در هندبال استان هستند که این ورزش را ارث پدری خود دانسته و در این مدت نیز همیشه در هندبال حضور داشتند و از مسندی بر مسند دیگر تغییر مکان می‌دادند و همین اندیشه‌های تکراری بود که بزرگ‌ترین مانع هیئت هندبال در شش سال گذشته بود زیرا در دو سال ابتدایی ریاست آقای سلیمی شاهد اتفاقات مثبتی بودیم که نشان از خواست ایشان برای تغییر بود که متأسفانه یا با خواست خود ایشان یا فشار افرادی خاص همان اوضاع دوباره همانند سابق شد و رو به افول گذاشت، به‌هرحال امیدواریم با برگزاری یک مجمع عادلانه شاهد حضور رئیسی باشیم که به دنبال من‌من کردن‌های همیشگی نباشد و به فکر تزریق نیروی کارآمد، جوان و با ایده‌های نو باشند تا مثل گذشته شاهد رشد هندبال در تمامی رده‌های سنی آقایان و بانوان باشیم

امیدوارم چینش نماینده‌ها مهندسی‌شده نباشد

حسین‌آبادی نماینده هندبال کنگاور نیز در ادامه افزود: به‌ یاد ندارم که هیچ‌وقت چنین نشستی برگزارشده باشد و به خاطر این جلسه متفاوت از آقای زنگنه تشکر می‌کنم. امیدوارم طبق این لیست که نظرات تمام هندبالی را شامل می‌شود نماینده‌ها مشخص شوند و چینش نماینده‌ها مهندسی‌شده نباشد و این‌چنین نباشد که با فرد خاصی تماس بگیرند و فقط نظرات دلخواه را در مجمع قرار دهند.

وی گفت: برای انگیزه بیشتر به شهرستان‌ها می‌توان در هر اعزام یک مربی یا سرپرست همراه تیم استان اعزام کرد که مربیان شهرستان‌ها به فعالیت ترغیب شوند. جمع‌آوری بازیکنان هندبال در شهرستان‌ها مشکل است و باید قدر این نیروهای جوان را بدانیم.

در ادامه رسولی نماینده دیگر از کنگاور بیان داشت: هندبال به‌صورت جوششی رشد کرده است، در یک مقطعی از زمان و بعد بازگشت به شرایط اولیه و حتی قبل‌تر را داشته است. هیئت آینده هندبال باید دلسوز این رشته باشد.

فرشته کارگریان داور درجه‌یک و مدرس فدراسیون هندبال گفت: بخش داوری بانوان استان بسیار ضعیف است و هیچ بازآموزی انجام‌نشده به شکلی که بسیاری از مربیان و داوران دارای مدرک از قوانین جدید دو سال پیش بی‌اطلاع هستند و این ضعف بزرگی در برای هندبال بانوان استان است و هر ورزشی که از قوانین داوری به‌روز مطلع نباشد پیشرفت نمی‌کند.

محیا مرادی در بخش بانوان ادامه داد: خیلی‌ها در هندبال به دنبال موفقیت شخصی هستند درصورتی‌که هندبال یک خانواده است و باید همه بخش‌ها باهم رشد کنند، از تمام بازیکنان قدرتمند استفاده شود و از انتخاب‌های سلیقه‌ای دوری شود.

مجتبی کرمیان از قهرمانان هندبال اضافه کرد: هیئت آینده در هندبال باید دنبال ایجاد شورونشاط باشد و از تمام مربیان و داوران کارآمد برای تمامی سطوح استفاده کند. در بخش انتخاب بازیکن باید عدالت رعایت شود، در انتخاب مربی هم همین‌طور و هرکسی که حقش باشد باید در هندبال حضورداشته باشد. هرکسی که به‌عنوان رئیس هیئت انتخاب می‌شود به هندبال استان کمک کند.

 وی افزود: رئیس هیئت بعدی مدیر لایقی باشد بازیکنان هندبال زیادی در لیگ بازی می‌کنند لژیونر داریم و قدر داشته‌هایمان را بدانیم. هیئت جدید باید اسپانسر بیاورد و پول به هندبال استان تزریق کند.

 نادی رئیس هیئت صحنه گفت: رئیس هیئت آینده باید برنامه استعدادیابی داشته باشد و تعامل بیشتری با شهرستان‌ها داشته باشد

 لیلا ایزدی رئیس هیئت هندبال روانسر افزود: باید ارتباط بیشتری بین شهرستان‌ها و استان داشته باشیم و هیئت استان بی‌خبر از شهرستان‌ها نباشد الآن نه جلسه‌ای داریم نه تعاملی، چند شهرستان که اصلاً هندبال را تعطیل کرده‌اند و خصوصاً در بخش بانوان هیچ انگیزه‌ای ندارند. از استان هم که هیچ پیگیر نمی‌شود و از این استعدادها هیچ استفاده‌ای نمی‌شود و این به دلیل نبودن تیم در لیگ است.

در ادامه کاترین معمارباشی یکی از بازیکنان سابق تیم ملی و دارای مربیگری درجه‌یک تصریح کرد: در هشت سال گذشته یکسری آدم‌های خاص را داشتیم و باقی را از هیئت بیرون کردند. من بهترین سال‌های عمر خود را در خارج از فضای هندبال بودم و انتظاراتی که از هیئت هندبال دارم این است که مدیریت جدید تجربه داشته باشد و تبعیض بین بچه‌ها قائل نشود، سرمایه‌گذاری در بخش پایه را داشته باشد چون بخش پایه مهم‌ترین بخش است، برقراری تایم‌های مختلف در بخش بانوان را در دستور کار داشته باشد.

شکوری از مربیان باشگاه زاگرس در ادامه بیان کرد: برای اولین بار در تاریخ هندبال استان است که چنین دورهمی هندبالیان را داشته‌ایم تشکر می‌کنم از عرفان زنگنه و امیدوارم هیئت جدید بتواند هرچند وقت یک‌بار بچه‌ها را جمع کند و دیدگاه‌های افراد را بشنود

شکوری افزود: مسابقات هندبال فقط در استان انجام می‌شود و از ظرفیت شهرستان‌ها استفاده‌ای نمی‌شود و برای مسابقات هم مربی و سرپرست فقط جایشان عوض می‌شود و این برای هندبال کرمانشاه سم است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها