موج
کدخبر : ۲۷۴۷۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274771

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل مطرح کرد؛

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اولین پل معلق تمام شیشه‌ای قوسی شکل جهان در شهرستان هیر همزمان با سفر ریاست محترم جمهور در استان اردبیل رسما افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: پل معلق شیشه ای هیر از دستاوردهای انقلاب اسلامی و یکی از طرح‌های ارزشمند در حوزه اقتصاد مقاومتی است که به دست مهندسان بومی اجرایی و عملیاتی شده است ، که در نوع خود می تواند حوزه گردشگری منطقه هیر را متحول کند.

وی تصریح کرد: پروژه بزرگ تمام شیشه‌ای هیر ، در این چهار دهه انقلاب اسلامی دستاوردی عظیم در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: پل تمام شیشه‌ای معلق و قوسی‌ شکل هیر که در حال ساخت است دستاورد خلاقانه مهندسان کشورمان است که همزمان با سفر ریاست محترم جمهور افتتاح خواهد شد وگردشگران می‌توانند از این پروژه منحصربه‌ فرد استفاده کنند.

فلاحی به فراهم شدن راه دسترسی و شبکه برق رسانی  اشاره کرد و افزود: برای این پروژه حدو 6200 میلیارد ریال جهت شبکه برق رسانی و حدود  8 میلیارد ریال اعتبار برای راه دسترسی به این پروژه از طرف اداره کل میراث فرهنگی هزینه خواهد شد.

وی بیان کرد: هدف ما از ایجاد پروژه های گردشگری در استان این است که بتوانیم همه ساله به نیت جذب گردشگران از سرتاسر جهان به ویژه گردشگران داخل کشور شرایط خاصی را فراهم کنیم تا گردشگران از این بسترها به عنوان اولین مقصد گردشگری استفاده کنند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها