موج

رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت اصفهان خبر داد

رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت اصفهان از راه اندازی مرکز عملیات امنیت شبکه واطلاعات درپالایشگاه نفت اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سعادت همائی گفت: با بهره گیری از توان داخلی متخصصان نفت، مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات شرکت پالایش نفت اصفهان راه اندازی شد.

وی افزود: با بهره مندی از تخصص و تجربه کارشناسان این واحد پالایشگاهی با همکاری شرکت های ایرانی، به عنوان نخستین شرکت در مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، در مدت زمان شش ماه مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات نصب و راه اندازی و وارد مدار سرویس شد.

همائی مرکز عملیات امنیت را به عنوان کامل‌ترین راه‌کار شامل سه جزء فناوری، تیم‌های انسانی و فرآیندها معرفی و تاکید کرد این مرکز با پایش 24 در 365 شبکه سازمان، نمایی بلادرنگ از وضعیت امنیتی شبکه و رخدادهای جاری را فراهم می‌کند.

رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت اصفهان پیاده سازی مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات را باتوجه به گسترش روز افزون فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان ها، یکی از اصلی ترین ارکان امنیت ضروری دانست و گفت: این سامانه در صورت بروز حادثه، در سریع‌ترین زمان ممکن، حادثه را تشخیص می دهد و سازمان را در رفع حادثه یاری می کند.

وی افزود: مرکز عملیات امنیت، با بهره‌گیری از فناوری های مختلف، در سریع‌ترین زمان ممکن، تغییرات وضعیت امنیتی سازمان را ارزیابی و حوادث مهم را مشخص می‌کند.

رییس فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت زمینه تشخیص، تحلیل و رسیدگی به حوادث همچنین امکانات لازم برای رسیدگی به حوادث امنیتی و همچنین ابزارهای لازم به‌ روزرسانی دانش متناسب با شرایط سازمان فراهم می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها