مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان گفت: سال گذشته حامیان و خیران هرمزگانی در قالب طرح‌های اکرام ایتام و محسنین ۲۱ میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومان به ایتام و فرزندان محسنین کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی الهیاری  از کمک  ۲۱ میلیارد و ۹۵۱ میلیون تومانی خیرین هرمزگانی به ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد این استان خبر داد.

وی در تشریح این خبر افزود: حامیان ۱۵ میلیارد و ۵۲۷ میلیون تومان به‌صورت نقدی و شش میلیارد و ۳۸۸ میلیون تومان به‌صورت غیر نقدی (کالا) به فرزندان ایتام و محسنین خانوار‌های تحت حمایت استان هرمزگان کمک کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان تعداد حامیان را ۳۰ هزار و ۷۵۹ نفر اعلام کرد و افزود: از مجموع این نیکوکاران هشت هزار و ۶۴۵ نفر حامی بومی، ۲۰ نفر خارج از کشور و مابقی از سایر استان‌های کشور از این ایتام حمایت می‌کنند.

الهیاری افزود: حامیان ایتام و محسنین علاوه بر پرداخت کمک‌ معیشت ماهیانه به فرزندان معنوی خود، در زمینه‌ی ساخت و به‌سازی مسکن، خرید لوازم‌خانگی، کمک‌هزینه تحصیلی، خدمات درمانی و دیگر نیاز‌های این خانوار‌های ایتام و محسنین مشارکت می‌کنند.

وی گفت: نیکوکاران عزیز جهت ثبت‌نام در طرح اکرام ایتام و محسنین می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۷۶ آمادگی خود را جهت مشارکت در این طرح اعلام نمایند.