نشست علمی و پرسش پاسخ با حضور علی رواقی، استاد برجسته ادبیات و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی با موضوع زبان فارسی افغانستان و پیوند آن با متون کهن در دانشگاه یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، نشست علمی و پرسش پاسخ با حضور علی رواقی استاد برجستة ادبیات و عضو پیوستة فرهنگستان زبان و ادب فارسی با موضوع زبان فارسی افغانستان و پیوند آن با متون کهن با همکاری اجرایی انجمن زبان و ادبیات فارسی در پردیس علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه یزد برگزار شد.

گلپر نصری، عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یزد، طی سخنانی به معرّفی دکتر رواقی پرداخت.

سپس، استاد علی رواقی با اشاره به نظریه گونه‌های زبانی به تشریح گونه‌ها و گویش‌های مختلف موجود در زبان فارسی به گویش‌های متعدّد زبانی در حوزه افغانستان و فرارود پرداخت و از نمود این گویش‌ها در متون کهن فارسی سخن گفت.

در ادامه حبیب میرزائی، دانشجوی افغانستانی مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، شعری از نجیب بارور با مطلع هرکجا مرز کشیدند، شما پل بزنید را قرائت کرد.

نشست با پرسش و پاسخ ادامه یافت و دانشجویان حاضر به ویژه دانشجویان افغانستانی رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه یزد سؤالات خود را از استاد رواقی پرسیدند.

در پایان تندیس سپاس گروه زبان و ادبیات فارسی، به اعضای انجمن علمی این رشته و دانشجویان کوشای ادبیات دانشگاه یزد تقدیم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها