موج
کدخبر : ۲۷۴۴۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274448

رییس اتاق بازرگانی اصفهان:

رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در سال 98 تمرکز شورای گفتگو بر رونق تولید و کاهش نرخ بیکاری است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مسعود گلشیرازی در هفتاد و سومین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان اصفهان خواستار تدوین ساز و کار عالمانه برای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب شد و گفت: ارایه آمار و ارقام دقیق از وضعیت کسب و کار  می تواند مسوولین دولتی و بخش خصوصی را با واقعیت ها آشنا سازد و زمینه اتخاذ تصمیمات مدبرانه را فراهم می سازد.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب کسب و کار در استان اصفهان و لزوم فعالیت جهادگونه بخش دولتی و خصوصی برای ارتقا این وضعیت گفت:سهم استان اصفهان به عنوان صنعتی ترین استان کشور از تولید ناخالص داخلی 5 درصد کل کشور است و از تراز میانگین کشوری پایین تر است.

گلشیرازی تاکید کرد:سازمان های دولتی بایستی تلاش کنند  که زمینه فعالیت بنگاه های اقتصادی را در شرایط مناسب فراهم کنند تا علاوه بر رونق تولید شاهد کاهش  نرخ بیکاری باشیم.

اتاق بازرگانی

رییس اتاق بازرگانی اصفهان صادرات را یکی از رویکردهای موثر رونق تولید برشمرد و گفت:خوشه سازی صادرات و هدف گذاری و برنامه ریزی برای صادرات به کشورهای هدف می تواند واحدهای تولیدی را فعال تر سازد.

رییس کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس شورای اسلامی حمیدرضا فولادگر نیز در این جلسه خواستار توجه همه بخش ها  به 28 شاخص  کسب و کار استان شد و گفت:تغییر بخش نامه ها و نوسانات قیمت مواد اولیه دو چالش جدی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان است.

حمیدرضا فولادگر خواستار تمرکز شورای گفتگو بر اولویت های استان در بهبود شاخص های کسب و کار شد و گفت:موانع تولید و کسب وکار در شورای گفتگو باید مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها