امام جمعه بهاباد گفت: فرهنگ انتظار فرج فرهنگی ارزش آفرین و تعالی بخش است و هیچگاه به‌معنای نشستن و در انتظار ماندن نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد با تبریک 15 شعبان و سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) گفت : امید مستضعفان جهان به حکومت عدل آخرین منجی بشریت است‌.

وی  در خطبه های این هفته نماز جمعه با سفارش نماز گزاران به تقوای الهی افزود: عید نیمه شعبان؛ عید امید و تلاش برای آزادگان جهان است.

وی به معنای انتظار فرج اشاره کرد و با بیان اینکه انتظار حرکت است، سکون نیست‌ افزود: انتظار حرکت و آمادگی است ... انتظار فرج یعنی آماده بودن، برای هدفی که امام برای آن قیام خواهد کرد، آن انقلاب بزرگ تاریخی که عبارت از ایجاد عدل و داد، زندگی انسانی، زندگی الهی، عبودیت خدا.

خطیب جمعه بهاباد گفت: فرهنگ انتظار گرچه فرهنگی ارزش آفرین و تعالی بخش است، اما تحقق ارزش‌های آن مستلزم تعامل و مشارکت همگانی برای عمل به آموزه‌های مهدوی و تحقق عینی ارزش‌های دینی و الهی در جامعه اسلامی است، و هیچگاه به‌معنای نشستن و در انتظار ماندن نخواهد بود.

ابراهیمی بشکانی به آغاز هفته سربازان گمنام امام زمان عج اشاره کرد و از خدمات و زحمات سربازان گمنام امام زمان که برای امنیت و آسایش مردم زحمت می کشند قدردانی کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد به مساله سیل اخیر در بهاباد اشاره کرد و گفت: در اثر بارندگی های اخیر سیلاب چندان ویرانگر نبود که باعث خرابی شود و با تلاش مسئولان شهرستان که در موقعیتی بحرانی همه باهم یکدل و همراه بودند، این موضوع کنترل شد.