حضرت امام خمینی(ره) نخستین کسی بود که لقب سربازان گمنام امام زمان(عج) را نثار کارکنان وزارت اطلاعات نمودند.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، حضرت امام خمینی (ره) همان شخصی که خود نیز هیچگاه در پی نامداری و کسب اسم و رسم های متعارف در جامعه انسانی نبود و مقام عظیم الشان رهبری که خود به راستی مصداق روشن یک خدمتگزار گمنام است چرا که چه در دوران مبارزات ستمشاهی و چه در روزگار انقلاب اسلامی در میدان کار و عمل هرگز به دنبال نام و نشان و تظاهر نبودند و صدها و بلکه هزاران پروژه کار خرد و کلان را در خفا با مقامات نظام و مسئولان ذیربط پیگیری و به سرانجام رسانیده اند.

حتما می توان مصادیق دیگری هم را از افراد خدوم ولی بی نام و نشان در این کشور بزرگ ذکر کرد که بدون آنکه کسی از آنان نامی  بشنود مشغول انجام وظیفه مخلصانه هستند.

اما در تقویم رسمی کشور ما روز نیمه شعبان سالروز ولادت امام مهدی (ع) را شورای فرهنگ عمومی کشور به پاس خدمات نیروهای ارزشمند وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به نام روز "سرباز گمنام" نامگذاری کرده است.

چرا که این نهاد جوان و انقلابی همانگونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در مورد جایگاه والا و مردمی بودن وزارت اطلاعات تاکید کرده اند. در عین انجام خدمات بسیار بزرگ حتی نامی از یک فرد از آنان هم  در اذهان جامعه باقی نمانده است، بلکه اساسا نامی مطرح نیست که نشانی از آن در خاطره کسی بماند.

این عزیزان به جهت محدودیت و معاذیر امنیتی و حفاظتی قادر نیستند حتی گزارش کاری از خود به مردم شریف ایران اسلامی ارائه دهند و از این جهت نیز مظلوم واقع شده اند. چرا که ممکن است در اذهان عده ای از مردم علیرغم هزاران خدمات ارزشمند و تاثیر گذار به عنوان دستگاهی که عملکرد مشخص و کارنامه خدمتی درخشانی نیز ندارد، مطرح شوند.

ولی حق و انصاف حکم می کند تا جایی که افراد مطلع و مسئول در خارج از این تشکیلات خدمتگزار و بی و نام و نشان آگاهی دارند گاهی تقدیری و ذکر خیری از این نام آوران بی نام هر چند لسانی به عمل آورند.

اگر چه خوبان فداکار در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به انجام خدمات مخلصانه و بدون قبه و درجه سالهاست عادت کرده اند و البته توفیقات متعددشان را هم مدیون همین گمنامی می دانند.

در سایه تلاش های دستگاه های نظامی و انتظامی، امنیت بی نظیری در کشور حکمفرماست که آگاهان و خدمتگزاران همین نهادهای نظامی و انتظامی هم صادقانه بیان می کنند که تلاش های نامحسوس و پنهان پرسنل وزارت اطلاعات بسان نقشه ای درست و امن طی کردن مسیرهای خدمتگزاری برای مسئولان و کارکنان اغلب دستگاه های اداری در جمهوری اسلامی علی الخصوص ادارات و نهادهای فرهنگی وامدار و مدیون زحمات و مدد رسانی به هنگام و دلسوزانه همراه با نیت خالص برادران و خواهران وزارت اطلاعات است. تا مبادا دشمنان و بدخواهان این فلک و میهن از روزنه ها و حفره های خالی وارد نرم افزار های نظام شوند ودر کار مجموعه عظیم حاکمیتی و دولتی اخلال وانحرافی ایجاد نمایند.

روز سرباز گمنام که زادروز آخرین ناجی و ذخیره خداوند برای بشریت است نیکو بهانه ایست که از تشکیلات وزارت اطلاعات که یک نهاد کاملا مردم پایه و ماوای مردم عزیز ماست به شایستگی یاد کنیم و خدمات خیره کننده آن از قبیل ردیابی ویروس ها وسرویس های مخرب علمی وانسانی که همواره در صدد آسیب رسانی به مجوعه نرم افزاری وسخت افزاری نظام ماست و نیز دهها و صدها عملیات موفق آنان از جمله به تور انداختن ریگی جنایتکار و نفوذ در دستگاه های پر طمطراق اطلاعاتی و جاسوسی دشمنان از جمله تشکیلات امنیتی رژیم صهیونیستی را پاس بداریم وبرای این عزیزان و همه نیروهای ساعی و گمنام و غیر گمنام در تمامی نهادهای امنیتی و انتظامی و نظامی دعا و آرزوی توفیقات بیشتر نماییم.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها