مسئول روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد گفت: در خصوص گسترش شهر یزد به این نتیجه رسیدیم که شهر یزد نیاز بیشتری برای گسترش فیزیکی ندارد و فعلا باید سیما و منظر شهری را پیگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، حسین ابوطالبی مسئول روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد به خبرگزاری موج در خصوص مهمترین پروژه های سال 97 شهرداری یزد گفت: پروژه های شاخص سال 97 شامل اکو پارک 150 هکتاری در  انتهای بلوار نصر  و اصلاح و نظارت بر طرح تفصیلی شهر یزد همچنین بازپیرایی پارک های درون محله ای است و امسال هم ادامه دارد.

وی بیان کرد: پروژه تفریحی و گردشی در محور جنوبی شهر به عنوان مجموعه فرهنگی پردیس جنوب شامل موزه قصر آیینه، پارک هفتم تیر و کارخانه جنوب که در صورت تامین بودجه باید امسال برای فاز دوم و اجرایی شدن طرح اقدام شود.

بهسازی منظر شهری یزد یکی از اولویت های سال 98 است

وی افزود: در خصوص گسترش شهر یزد به این نتیجه رسیدیم که شهر یزد نیاز بیشتری برای گسترش فیزیکی شهر ندارد فعلا باید سیما و منظر شهری را پیگیری کنیم.

ابوطالبی در خصوص بهسازی فضا و منظر شهری گفت: بهسازی مربوط به صرفا بدنه و کف نیست بلکه علائم ترافیکی، تابلو ها و تمام جزییات منظر معابر شهری با همکاری تمام سازمان های شهرداری و سازمان سیما و منظر انجام می شود و طرحی مطالعاتی است.

وی در خصوص بازپیرایی پارک های شهر یزد گفت: تعدادی فضای سبز ناکارآمد در شهر داریم علی رغم اینکه برای آنها هزینه می شود ولی کارایی خوبی ندارند بنابراین پارک ها را همراه با موضوعات مختلف فرهنگی و کاملا بومی و بدون الگوبرداری بازپیرایی می کنیم تا مردم بتوانند بهره برداری تفریحی و فرهنگی از این پارک ها داشته باشند.

ابوطالبی در مورد پروژه های سال 98 مرمت جوی هرهر، ایجاد بوستان تولد ویژه برگزاری تولد کودکان و کاشت درخت برای هر تولد، طرح جامع مارکار را نام برد.

در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری طراحی و نظارت طرح ها انجام می شود.