رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: یزد از لحاظ سرانه تولید در برخی محصولات همچون شیر، مرغ و تخم مرغ 2 برابر جمعیت خود تولید می کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید جمال سجادی پور   رییس سازمان جهاد کشاورزی یزد در آیین تودیع و معارفه مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد اظهار داشت: تعاونی های روستایی در واقع حلقه اتصال زنجیره تولید شامل قبل و بعد از تولید به بازار و حذف کننده دلالان است به همین دلیل هر چه تشکل های روستایی قوی تر باشد سود بیشتر به تولیدکنندگان می رسد.
وی افزود: این تشکل ها و اتحادیه ها باید زنجیره های تولید را در دست گرفته و سود بیشتری را به بهره برداران برسانند برای این کار ضروری است و با استفاده از دانش روز، ارتباط واحدهای تولیدی را با مصرف کنندگان و با ظرفیت بالا و در کوتاه ترین زمان برقرار کنند.
رئیس جهاد کشاورزی یزد، نظارت و حسابرسی بر تشکل ها و تعاونی های روستایی و ساماندهی آنها را خواستار شد و اضافه کرد: هماهنگی و همنوایی در بخشی از تشکل ها ضعیف است که باید تقویت شود و از سوی دیگر ایجاد مراکز عرضه مستقیم توسط تشکل ها ضروری است.
سجادی پور در ادامه با اشاره به ظرفیت های کشاورزی استان یزد هم گفت: با وجود کم آبی و بی آبی در یزد، جایگاه بخش کشاورزی یزد، مطلوب است به گونه ای که در تولید محصولات باغی در میان 31 استان در جایگاه سیزدهم قرار داریم.
وی اضافه کرد: یزد از لحاظ سرانه تولید نیز در برخی محصولات همچون شیر، مرغ و تخم مرغ 2 برابر جمعیت خود تولید می کند.