رئیس جهاد کشاورزی بندرلنگه از هجوم ده برابری ملخ های صحرایی در چند روز آینده به نقاط مختلف بندرلنگه خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، محمدرضا شیخ زاده در گفتگو با خبرنگار موج اظهارداشت:  با توجه به موقعیت جغرافیایی بندرلنگه و امتداد نوار ساحلی 310 کیلومتری این بندر سوق الجیشی به موازات کشورهای حوزه خلیج فارس این شهرستان یکی ازاصلی ترین مکان ها جهت ریزش ملخ های صحرایی است.

وی در ادامه گفت: مبارزه با هجوم ملخ های صحرایی در روستاهای نخیلو ( بندرمقام ) بخش شیبکوه ( چارک ، هیرمند، چنک، کم رضوان ) تاکنون در بیش از 10 هزار هکتار اراضی مبارزه علیه این ملخ ها صورت گرفته و همچنان این مبارزه ادامه دارد.

رئیس جهاد کشاورزی بندرلنگه در ادامه یادآور شد: که در چند روز آینده  ملخ ها از بیابان های عربستان با یک گستردگی ده برابری وارد مناطقی از بندرلنگه خواهند شد.

وی اضافه کرد: از تمام نهادها و ادارات مختلف جهت کمک رساندن و ریشه کن کردن این آفات مخرب امکانات لازم را در اختیار جهاد کشاورزی بندرلنگه قراردهند.

شیخ زاده افزود: درحال حاضر سم پاشی بیش از 7 هزار هکتار از اراضی از طریق هوا با این پدیده شوم صورت گرفته و 9 هزار و 300 هکتار عملیات سم پاشی توسط سمپاش های یوال وی پاش توسط پرسنل جهادکشاورزی این شهرستان درحال انجام است، تا نابودی کامل کانون ملخ های صحرایی و پوره (بچه ملخ) عملیات سم پاشی ادامه می یابد.

وی در پایان تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و مجاورت با کشورهای حوزه خلیج فارس احتمال حمله دسته های جدید ملخ صحرایی باگستردگی ده برابری درشهرستان وجود دارد.