رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از راه اندازی بخش روانپزشکی نوجوانان درسال 98 دراصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، طاهره چنگیز به مناسبت آغاز هفته سلامت گفت: بخش روانپزشکی نوجوانان در بیمارستان امین و همچنین بیمارستان کلیشاد در استان اصفهان خبر داد.

 وی افزود: در حوزه تخت روانپزشکی در استان اصفهان با کمبود مواجه نیستیم و طبق استانداردها بالغ بر ۱۰ درصد تخت های بیمارستانی مختص بیماران روحی و روانی است.

چنگیز بیان داشت: افزایش بیماری‌های روحی و روانی تبعات سنگینی  بر فرد و خانواده، از‌جمله افزایش آمار خودکشی و از هم‌ پاشیدن خانواده‌ها و اعتیاد را به دنبال دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به عناوین روزهای هفته سلامت بیان داشت: یکی از شاخص های مهم کیفیت سلامت کشور، دسترسی عادلانه به خدمات سلامت می باشد.

وی افزود: آرامش روانی، ارتباط خانوادگی، آرامش معنوی و پرهیز از رفتارهای پرخطر از جمله پارامترهایی است که سبک زندگی فرد را تعیین می‌کند.

چنگیز خاطر نشان کرد: وضعیت سلامت در جامعه رو به بهبود است و هر ساله هفته نخست اردیبهشت با نام هفته سلامت نام‌گذاری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین گفت: در ایام نوروز از مراکز تهیه و توزیع مراکز تهیه مواد غذایی حساس 58 هزار و 264 مورد بازدید انجام شده است.

 وی ادامه داد: در ایام نوروز686 مورد به مراجع قضایی معرفی و 192 مورد پلمب انجام شده است.

چنگیز همچنین از رستوران‌های بین راهی 3296 هزار مورد بازدید صورت گرفته است  و 179 مورد به مراجع قضایی معرفی و 131 مورد پلمب انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در مجموع 75 هزار و 653 کیلو مواد غذایی در طول نوروز98 معدوم شده است.