آیین نکوداشت علی سلطانی گردفرامرزی با حضور جمعی از استادان، مسئولان استانی و کشوری، ادبا و فرهیختگان در دانشگاه یزد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، قاسم برید لقمانی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد در آئین نکوداشت علی سلطانی گردفرامرزی ادیب و پژوهشگر ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم در دانشگاه یزد اظهار داشت: با توجه به فلسفه و تعریف نسل‌های مختلف دانشگاه‌ها، نسل اول دانشگاه ها نسل آموزشی، نسل دوم پژوهشی، نسل سوم دانشگاه کارآفرین و نسل چهارم توسعه محلی و منطقه‌ای و اهتمام به ارتقا محیط پیرامون را مدنظر دارد.

وی افزود: به همت و تلاش مادی و معنوی دکتر سلطانی در سال ۷۷ بنیاد فرهنگی شاهدیه تاسیس شده و این بنیاد فلسفه زیبایی دارد و آن این است که دانش آموزی به لحاظ مشکلات اقتصادی از تحصیل بازنماند و از این بنیاد بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان بورسیه شده‌اند که این همتی والا و اقدامی ارزنده است.

وی با اشاره به زندگینامه دکتر علی سلطانی گردفرامرزی عنوان کرد: پیوسته آموختن و پیوسته آموزش دادن، توجه به مقوله‌های علمی، فرهنگی، ادبی و عرفانی، تلاش پیوسته و خستگی‌ناپذیری دائمی از ویژگی‌های این ادیب شهیر است.