رییس کل دادگستری استان اصفهان گفت: اتاق بازرگانی اصفهان با حضور تولیدکنندگان و بازرگانان می تواند فرهنگ کسب و کار اسلامی را در جامعه تبیین کند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، احمد خسروی وفا در نشستی با اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد: اتاق بازرگانی اصفهان با حضور تولیدکنندگان و بازرگانان می تواند فرهنگ کسب و کار اسلامی را  در جامعه تبیین کند.

وی ادامه داد :دستگاه قضایی از تولیدکننده  ای که با سلامت کار کند، حمایت می کند و در این راستا از تمام ظرفیت های قضایی برای ادامه فعالیت این واحدها استفاده می شود.

خسروی وفا  خواستار شناسایی موانع تولید در استان اصفهان  از سوی اتاق بازرگانی شد و گفت:دستگاه قضایی استان با استفاده از ظرفیت های قانونی می تواند برخی از موانع را با همکاری اتاق بازرگانی اصفهان برطرف کند.

وی خواستار حمایت از مردم از سوی فعالان اقتصادی در نوسانات نرخ ارز شد و گفت: برخی از سوداگران در نوسانات نرخ ارز به اقشار مردم  فشار مضاعفی وارد کردند.

خسروی وفا تاکید کرد: دادگستری از کسانی که از منابع بانکی برای امور غیر از تولید استفاده کنند حمایت نخواهند کرد.

وی با اشاره به پایین بودن شاخص های کسب و کار در استان گفت: باید از سرمایه گذار و تولید کننده  واقعی حمایت کنیم تا جریان تولید و اشتغال زایی در جامعه تداوم داشته باشد.

اتاق بازرگانی اصفهان

رییس کل دادگستری استان اصفهان اضافه کرد: رییس قوه قضاییه برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی واقعی اتفاقات خوبی را رقم خواهد زد و سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی دلگرم خواهند شد.

اتاق بازرگانی خواستار همکاری نزدیک با قوای سه گانه است

 رییس اتاق بازرگانی اصفهان نیز در این نشست گفت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی خواستار همکاری نزدیک با قوای سه گانه از جمله قوه قضاییه است.

مسعود گلشیرازی تاکید کرد: دادگستری در کنار اتاق بازرگانی می تواند بسیاری از مسایل حقوقی تولیدکنندگان را در شرایط عادلانه و منصفانه  قبل از تشکیل پرونده قضایی برطرف کند. 

وی در بخشی از سخنان خود به واقعیت آماری فضای کسب و کار کشور  اشاره کرد و گفت:شاخص کسب و کار ایران رتبه 128 دنیاست و استان اصفهان جزو 4 استان با شرایط نامناسب کسب و کار ارزیابی شده است و اتاق بازرگانی خواستار بهبود محیط کسب و کار با همکاری سازمان های دولتی و نهادی  است.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را راهنمای قوای سه گانه و بخش خصوصی برشمرد و گفت:برای برداشتن گام دوم راهی به جز رونق تولید و حضور جوانان در این  عرصه وجود ندارد.