مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد بیان کرد: دبیرخانه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار در استانداری ها است و تدوین برنامه‌های آموزشی و حمایتی نیز در همین ستاد صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، نشست تخصصی کودکان کار و خیابان؛ چالش‌ها و راهکارها به همت دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد و با حضور جمعی از استادان، مسئولان استانی، دانشجویان و اصحاب رسانه در روز دوشنبه 26 فروردین‌ماه در تالار علوم اجتماعی دانشگاه یزد برگزار شد.

در این نشست تخصصی با مشارکت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، انجمن جمعیت شناسی ایران-د فتر یزد و انجمن های علمی دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه یزد، برگزار شد، فخرالسادات خامسی هامانه مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با قدردانی از همکاری‌های گسترده دانشگاه یزد و دانشکده علوم اجتماعی با استانداری یزد، کودک کار را پدیده‌ای جهانی دانست که از آن تفسیرها و تعاریف متفاوتی ارائه شده است.

وی گفت: این مسئله که کودک کار در کدام حوزه‌ها ارزش و در کدام حوزه‌ها ضد ارزش محسوب می‌شود، در کدام حوزه‌ها هنجاری و در کدام حوزه‌ها غیر هنجاری محسوب می‌شود در نقاط مختلف دنیا متفاوت است و هر کشوری بنا به زمینه خاصی تعریف و ارزش‌گذاری متفاوت از پدیده کودک کار ارائه می‌دهد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر حدوداً یک‌میلیون نفر کودک کار و خیابانی در کشور وجود دارد تشکیل ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار توسط هیئت‌وزیران را اقدامی در راستای مقابله با این چالش‌ها عنوان کرد و اظهار داشت: دبیرخانه این ستاد در استانداری است و تدوین برنامه‌های آموزشی و حمایتی نیز در همین ستاد صورت می‌گیرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد برگزاری جشنواره باران باهدف ارائه حمایت‌های و معنوی را از اقدامات این معاونت استانداری در راستای رفع چالش‌های ناشی از پدیده کودک کار برشمرد.