رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با توجه به چالش‌های مهم در حوزه کشاورزی در سطح جهان تغییرات آب و هوایی، بحران آب، بحران نیروی انسانی و سرمایه توسعه کشت گلخانه ای از اولویت های استان اردبیل است.

 به گزارش خبرگزاری موج اردبیل،خلیل نیکشاد امروز در نشست با اصحاب رسانه استان اردبیل اظهار کرد:بزرگ ترین مجتمع گلخانه ای کشور سال گذشته در اردبیل کلنگ زنی شد که 300 هکتار زیرساخت های لازم برای فعال شدن فاز اول فراهم شده است.

وی افزود: یکی از بزرگ ترین چالش های حوزه کشاورزی در سطح جهان ایجاد و فراهم ساخت، شرایط برای افزایش محصولات گلخانه ای است تا در کارآفرینی و افزایش کیفی محصولات نیز موفق ظاهر شد.

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به تغییرات آب و هوایی، بحران آب، فرسایش خاک، کمبود نیروی انسانی و سرمایه نیازمند ورود جدی به این بخش هستیم و در این راستا تسهیلات لازم برای حمایت از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به این بخش با مشارکت دستگاه‌های مرتبط و بانک‌ها اعطا خواهد شد.

نیکشاد اضافه کرد: در تولید محصولات کشاورزی در فضای بسته عوامل خسارت‌زا و قهری قابل کنترل و مدیریت بوده و می‌توان در افزایش بهره‌وری محصولات نیز موفق ظاهر شد.

وی گفت: در سال گذشته از هشت و نیم هکتار گلخانه فعال در استان اردبیل برخوردار بودیم که در شهرستان‌های خلخال و گیوی چهار مورد تولید کننده گل رز هلندی فعال شد و در سال جاری نیز با افزایش حمایت‌ها و ارائه تسهیلات و آموزش‌های لازم شرایط برای ادامه فعالیت در چنین بخش‌هایی میسر خواهد گردید.