مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد گفت: 179واحد شهری و 547 واحد روستایی و مجموعا 726 واحد داریم که نیازمند تعمیر به خاطر آسیب های سیل هستند که برخی 100 درصد تخریب شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علیرضا قربانیان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد اظهار داشت: در 28 واحد شامل 12 واحد شهری و 16 واحد روستایی، گزارش 100 درصدی تخریب واحدهای مسکونی را داشته ایم.

مدیرکل بنیاد مسکن یزد درباره واحدهای تعمیری شناسایی شده تا این تاریخ گفت: 179 واحد شهری و 547 واحد روستایی و مجموعا 726 واحد داریم که نیازمند تعمیر به خاطر آسیب های سیل هستند.

قربانیان اضافه کرد: 11 واحد تجاری آسیب دیده شامل هفت واحد در شهرها و چهار مورد در روستاها شناسایی شده و به لوازم خانگی 91 واحد در 27 واحد شهر و 64 واحد روستایی نیز آسیب وارد شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین آسیب ها مربوط به تفت، بهاباد و خاتم بود، تصریح کرد: در بخش مناطق شهری ، گزارش آسیب ها مربوط به شهرهای تفت، خاتم، بهاباد، ابرکوه، میبد و یزد بوده است.

وی درباره تسهیلات ارائه شده توسط دولت گفت: تسهیلات اعلام شده در این بخش برای واحدهای تخریبی از سیل در مناطق شهری 50 میلیون تومان قرض الحسنه با بازپرداخت 15 ساله و 12 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض است.

به گفته این مسئول، تسهیلات این بخش در روستاها شامل 40 میلیون تومان قرض الحسنه با بازپرداخت 15 ساله و 10 میلیون تومان نیز بلاعوض خواهد بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد ادامه داد: برای واحدهای تعمیری 15 میلیون تسهیلات قرض الحسنه و پنج میلیون بلاعوض و نیز برای لوازم خانگی آسیب دیده هم 15 میلیون تسهیلات قرض الحسنه و پنج میلیون بلاعوض قرار است پرداخت شود.

با وجودی که استان یزد در طول حدود 2 دهه اخیر با خشکسالی درگیر بوده ولی از ابتدای امسال به دلیل بارش ها مناسب از حد طبیعی سال قبل فراتر رفته و وارد ترسالی شده و نیز همین بارندگی ها در برخی نقاط استان موجب وقوع سیلاب های شدید و آسیب به مناطق عمدتا روستایی و ییلاقی شده است.