سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل گفت: دولت قیمت خرید تضمینی گندم را ۱۷۰۰ تومان اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ارژنگ عزیزی امروز در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی خرید تضمینی گندم استان افزود: دولت قیمت خرید تضمینی گندم را ۱۷۰۰ تومان اعلام کرده  و پیش بینی می شود امسال بخش خصوصی نیز در خرید گندم حضور فعال داشته باشند.

ی بیان کرد: ۵۲ مرکز برای خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان پیش بینی شده است و این مراکز قبل از شروع خرید گندم از لحاظ امکانات و میزان آمادگی توسط تیم های کارشناسی ،  متشکل از نمایندگان دستگاه های اصلی عضو کمیته خرید گندم بازدید و کنترل خواهند شد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری اردبیل اظهار داشت: برابر پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی ، گندم مازاد بر مصرف کشاورزان ۴۵۰ هزار تن خواهد بود و یکی از مصادیق حمایت از رونق تولید این است که امسال با تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی مربوطه بتوانیم موضوع خرید تضمینی گندم را با روان سازی امور با کمترین مشکل انجام داده و نهایت رضایتمندی را برای کشاورزان زحمتکش و تولیدکنندگان گندم فراهم آوریم.

عزیزی بر برگزاری جلسات شهرستانی خرید تضمینی گندم با مسئولیت فرمانداران تاکید کرد و گفت: باید تمامی تدابیر لازم در شهرستان ها برای خرید به موقع، حمل از مزارع به مرکز خرید موقت و از آنجا به مرکز نگهداری و سیلوهای داخل و یا خارج استان و مسائل ایمنی و سایر الزامات دیگر بکار گرفته شود.