معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه هرمزگان باید کمک حال اقتصاد کشور باشد، گفت: علی رغم اینکه فضای مثبتی در کلام مسوولان استانی هست باید ببینم مشکلات استان هرمزگان چه بوده و چرا آنگونه که باید و شاید در هرمزگان سرمایه گذاری و تلاش های بیشتر اقتصادی را شاهد نبودیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، غلامرضا انصاری پیش از ظهر امروز در سومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان، عنوان کرد: خداوند نعمت های خود را بر هرمزگان تمام کرده هرچه نعمت است از فرصت‌های اقتصادی بسیار گسترده تا جاذبه‌های گردشگری، کشاورزی و شیلاتی متنوع در استان هرمزگان وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه هرمزگان باید کمک حال اقتصاد کشور باشد، گفت: علی رغم اینکه فضای مثبتی در کلام مسوولان استانی هست باید ببینم مشکلات استان هرمزگان چه بوده و چرا آنگونه که باید و شاید در هرمزگان سرمایه گذاری و تلاش های بیشتر اقتصادی را شاهد نبودیم.

انصاری با بیان اینکه بزرگترین بندر کشور و گل سر سبد موقعیت جغرافیایی کشور در این استان قرار دارد، خاطرنشان کرد: بندرعباس از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین و پرظرفیت ترین بندرهای دنیا در خلیج فارس بوده است و محیطی شناخته شده تلقی می‌شود.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه امسال سال بسیار حساسی از جهت «رونق تولید» است، اضافه کرد: سفارتخانه ها و کشورهایی که علاقه به سرمایه گذاری دارند را تشویق به سرمایه گذاری می کنیم.

وی ادامه داد: بهترین فرصت برای تبلیغ و تشویق سرمایه گذاری در این استان است و ‌نمایندگی‌های ما آمادگی کامل برای همکاری را دارند.

انصاری با بیان اینکه وزارت امورخارجه با توجه به تجربیات خود در این زمینه قدم های خوبی برداشته است، اظهار کرد: این همایش فرصتی ناب برای شناسایی توانمندی های استان هرمزگان است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اضافه کرد: پیشنهاد می کنم حضور در بازار عراق را در اولویت خود داشته و یکی از تضمین های موجود حضور در بازار عراق باشد.

وی با بیان اینکه در بحث مشکلات نقل و انتقال مالی با خارج از کشور طرحی تحت عنوان تهاطر به دولت پیشنهاد شده تا مشکلات تولیدکنندگان در این زمینه برطرف شود.