استاندار هرمزگان گفت: ما به دنبال آن هستیم سایر جزایر استان را همچون کیش و قشم فعال کنیم و جزایر هرمزگان را به دهکده های گرشگری تبدیل می کنیم تا شاهد رونق جزایر باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی پیش از ظهر امروز در سومین همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری استان هرمزگان، با اشاره به نامگذاری سال 98 به سال رونق تولید ملی، اظهار داشت: امیدوارم در این کنفرانس بین اللملی بتوانیم نقشه راهی برای توسعه هرمزگان در مسیر رونق بخشی به فضای کسب‌وکار با تکیه‌بر مزیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: هرمزگان الگوی مناسبی برای هم‌زیستی مسالمت‌آمیز است، هرمزگان از یک‌سو به دلیل مجاورت با خلیج‌فارس و دریای عمان از جایگاه مهمی برخوردار است که سبب شده هرمزگان را به عنوان دروازه طلایی اقتصاد کشور معرفی کنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه خدمات رسانی بانکرینگ سوخت از دیگر ظرفیت‌هایی است که به دنبال توسعه آن هستیم، عنوان کرد: صنایع، پالایشگاه‌ها، گمرکات، بنادر، مناطق ویژه اقتصادی و آزاد و مناطق گردشگری از مزیت‌های مهم هرمزگان هستند، هم اکنون فرصت‌های سرمایه‌گذاری زیادی در بخش صنایع به ویژه فولاد در هرمزگان موجود است.

وی اضافه کرد: کشاورزی از دیگر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان است که محصولاتی همچون خرما، سیر، لیموترش، انبه و صیفی‌جات این استان همه ثبت ملی شده اند و  زبانزد عرصه‌های بین‌المللی است و می تواند فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاران باشد.

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان با اشاره به اینکه حضور وسیع گردشگران و عدم پاسخگویی به تمامی نیازها، فرصتی بکر برای سرمایه‌گذاران و پاسخگویی به نیازهای گردشگران است، اضافه کرد: ما به دنبال آن هستیم سایر جزایر استان را همچون کیش و قشم فعال کرده و با ایجاد دهکده‌های گردشگری شاهد رونق جزایر استان هرمزگان باشیم.

وی ادامه داد: حدود 15 میلیون سفر دریایی در استان هرمزگان صورت می‌گیرد که خود نشان دهنده خاص بودن این استان از تمامی مزیت‌ها نسبت به سایر استان‌های کشور است .

همتی با اشاره به اینکه جاذبه ترانزیت کالا و بازرگانی با توجه به موقعیت استراتژیک آن در منطقه خود ظرفیت بی‌بدیلی در سطح کشور است، اظهار کرد: نزدیک به 60 درصد صادرات و واردات کشور از بندر شهید رجایی صورت می‌گیرد که شاخص بودن هرمزگان را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه برای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های هرمزگان اهدافی مشخص‌شده است، تصریح کرد: با توسعه گردشگری سلامت، دریایی و ورزشی، هدف‌گذاری جذب ده میلیون گردشگر در سال را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با ساخت دهکده‌های تفریحی و ویلایی این مهم را رقم خواهیم زد.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه توسعه زیر ساخت های بهداشت و درمان در هرمزگان نیز در دستور کار قرار گرفته است، ابراز کرد: توسعه صنایع کشتی‌سازی، قطعه‌سازی، شناور و قایق تفریحی در مجتمع کشتی‌سازی فراساحل نیز برنامه‌ریزی شده است.

همتی اضافه کرد: سند میثاق اجتماعی به عنوان تضمین امنیت سرمایه‌گذاری نیز از سوی استانداری هرمزگان نیز به عنوان پشتیبان بخش خصوصی طراحی شده است .

عالی‌ترین مقام دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند در زمانی مشخص شرایط را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چارچوب قانون فراهم کنند، اظهار کرد: مصوبه توسعه و تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در شرق استان به تصویب رسیده و در حال برنامه‌ریزی برای تحقق آن هستیم.