استاندار هرمزگان از بررسی و پیگیری آمادگی شهرستان‌ها جهت مقابله با سیل احتمالی در تماس با فرمانداران هرمزگان خبر داد و گفت: در تماس تلفنی با تمامی فرمانداران استان، آخرین وضعیت میزان آمادگی شهرستان‌ها جهت مقابله با بحران احتمالی سیل موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از بررسی و پیگیری آمادگی شهرستان‌ها جهت مقابله با سیل احتمالی در تماس با فرمانداران هرمزگان خبر داد و گفت: در تماس تلفنی با تمامی فرمانداران استان، آخرین وضعیت میزان آمادگی شهرستان‌ها جهت مقابله با بحران احتمالی سیل موردبررسی قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران، دهیاران، بخشداران و فرمانداران در سراسر هرمزگان در آمادگی کامل هستند، افزود: امکانات و تجهیزات موردنیاز توسط دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی تأمین شده و لایروبی برخی رودخانه‌ها، مسیل‌ها و خورها که مورد دغدغه بود، انجام شده است.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: طبق آخرین گزارش مدیرکل هواشناسی هرمزگان، بارندگی‌ها از غرب هرمزگان و جزایر آغاز شده و به‌تدریج کل استان را در بر می‌گیرد.

همتی تأکید کرد: دستور تخلیه هیچ محله‌ای در شهر بندرعباس صادر نشده است و از مردم شریف استان می‌خواهیم تا اخبار را از طریق رسانه‌های رسمی و معتبر ازجمله صداوسیما، خبرگزاری‌ها و سایت و کانال‌های رسمی استانداری هرمزگان دریافت کنند.