کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: با نفوذ سامانه بارشی به استان در ساعات پیش روی امشب افزایش ابر و بارش‌های پراکنده برای ارتفاعات شرقی و شمالی استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجتبی حمزه نژاد با بیان اینکه با نفوذ سامانه بارشی به هرمزگان در ساعات پیش روی امشب افزایش ابر و بارش‌های پراکنده برای ارتفاعات شرقی و شمالی استان پیش بینی می‌شود، گفت: فردا از سمت غرب استان به تدریج رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد آغاز می‌شود و با تقویت سامانه در ساعات بعد از ظهر و شب بارش باران در مناطق مرکزی، شمالی و شرقی استان نیز آغاز می‌شود.

وی گفت: شنبه شب و روز یکشنبه، ۲۵ فروردین اوج فعالیت این سامانه بر روی استان خواهد بود و بارش قابل ملاحظه باران همراه با رعد و برق گاه تگرگ و افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش بینی می‌شود که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی را به همراه خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه تمرکز فعالیت این سامانه کماکان برروی مناطق مرکزی، شرقی استان و تنگه هرمز پیش بینی می‌شود، گفت: یکشنبه شب ازغرب استان و جزایر غربی خلیج فارس بارش‌ها قطع خواهد شد و بتدریج تا صبح دوشنبه، ۲۶ فروردین بارش‌ها به ترتیب در مناطق مرکزی، شمالی و شرقی استان نیز به اتمام می‌رسد و ظهر دوشنبه این سامانه از استان خارج می‌شود.

حمزه نژاد تاکید کرد: روز‌های شنبه و صبح یکشنبه دریا با وزش باد‌های شرقی متلاطم خواهد شد و از بعد از ظهر یکشنبه و طی روز دوشنبه با تغییر سمت باد و افزایش سرعت باد‌های غربی (بیش از ۴۰ کیلومتر بر ساعت)، شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج خواهد شد.

وی توصیه کرد: در این مدت شناور‌های سبک و صیادی از فعالیت در محدوده یاد شده خودداری نمایند و تمهیدات لازم برای تردد ایمن سایرشناور‌ها صورت پذیرد.

کارشناس هواشناسی هرمزگان گفت: از نظر دمایی با توجه به ابرناکی آسمان، طی روز‌های شنبه و یکشنبه، کاهش نسبی دمای بیشینه پیش بینی می‌شود.

حمزه نژاد در پایان با اشاره به به شرایط نامساعد جوی و دریایی توصیه کرد:

۱_با توجه به وقوع سیلاب از قرارگیری در حریم رودخانه‌ها خودداری شود.

۲_ازرفتن به مناطق مرتفع خودداری گردد.

۳_از تردد‌های غیر ضروری خودداری گردد.

۴_تمهیدات لازم در مناطق دریایی صورت گیرد.

طی این مدت آمادگی لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی در تمام نقاط استان اکیدا توصیه می‌شود.