یک موج بارشی بسیار فعال از روز جمعه بیست و سوم فروردین ماه به خلیج فارس نزدیک می‌شود که تا روز دوشنبه (26 فروردین ماه) ناپایداریهای قابل ملاحظه‌ای را در استان‌های جنوب شرق کشور و هرمزگان ایجاد خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، یک موج بارشی بسیار فعال از روز جمعه بیست و سوم فروردین ماه به خلیج فارس نزدیک می‌شود که تا روز دوشنبه (26 فروردین ماه) ناپایداریهای قابل ملاحظه‌ای را در استان‌های جنوب شرق کشور و هرمزگان ایجاد خواهد کرد.

بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان، شدت فعالیت این سامانه بارشی در هرمزگان در روزهای شنبه و یکشنبه هفته‌ی پیش رو خواهد بود.

بر پایه این پیش بینی نحوه فعالیت این سامانه بارشی در اکثر نقاط استان هرمزگان به صورت رگبار باران و رعد و برق خواهد بود.

تندباد لحظه‌ای  و وقوع تگرگ در برخی ساعات خصوصاً در مناطق شرقی پیش‌بینی شده است.

وزش بادهای شرقی نیز باعث مواج شدن دریا خواهد شد.

سعید رنجبر ، مدیرکل هواشناسی‌هرمزگان در نامه ای به فریدون همتی، استاندار هرمزگان ضمن تشریح شرایط آب و هوایی در ساعات آینده، گفت: با توجه به فعالیت سامانه‌ی فعال بارشی ظرف روزهای آینده شدت آب‌گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی پیش بینی می‌شود که لازم است از قرارگیری در حریم رودخانه‌ها جداً خودداری شود.

در ادامه نامه ی رنجبر خطاب به استاندار هرمزگان آمده است: طی روزهای شنبه تا دوشنبه‌ی هفته‌ی پیش رو دریا با وزش تند بادهای جنوب شرقی (شنبه تا اولیل یکشنبه) و تند بادهای شمال غربی(اواسط شنبه تا دوشنه) مواج و طوفانی خواهد بود. سرعت وزش باد در نقاطی از تنگه هرمز به 60 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج به بیش از 180 سانتیمتر خواهد رسید.

وی در پایان آورده است: با توجه به ناپایداری‌های جوی و دریایی لازم است که تمهیدات لازم صورت پذیرد.

به گزارش موج، بنا به گفته‌ی «فریدون همتی» ستاد مدیریت بحران هرمزگان و دستگاه‌های ذی‌ربط در آماده باش کامل به سر می‌برند و وضعیت جوی نیز مدام از طریق نقشه‌های هواشناسی در حال رصد است.