رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان اردبیل گفت:طرح برگزاری "جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های شمالغرب کشور" از سوی خانه مطبوعات استان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هادی صباغی عصر امروز در جمع خبرنگاران  با اشاره به میزبانی جشنواره مطبوعات شمالغرب کشور در اردبیل اظهار کرد: دنبال پیگیری های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با معاونت مطبوعاتی وزارت بمنظور میزبانی استان اردبیل در جهت برگزاری این جشنواره, موضوع از سوی خانه مطبوعات استان مورد بررسی قرار گرفت و طرح و شیوه نامه برگزاری آن تقدیم این اداره کل شد.

 وی افزود: پیشنهاد این جشنواره در دو بخش اصلی و یک بخش ویژه و 14 محور مختلف تهیه و تدوین شده است و پس از تایید اولیه و تامین اعتبارات, از خردادماه سالجاری استارت خواهد خورد و طی زمانبندی مشخص, در شهریورماه 98 با برگزاری اختتامیه, نفرات برتر خود را خواهد شناخت. وی گفت: آثار ارائه شده باید در فرجه زمانی اول فروردین 97 لغایت پایان زمان تحویل آثار در یکی از رسانه های رسمی استان های شمالغرب کشور چاپ و منتشر شده باشد.

رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان اردبیل با تاکید بر لزوم ارج نهادن به تلاشهای مجموعه رسانه های استان, مهمترین هدف این جشنواره را ارائه تلاشهای شبانه روزی همکاران عرصه رسانه و ارتقای سطح محصولات تولیدی این رسانه ها اعلام و تصریح کرد: برگزاری اینگونه جشنواره ها در حقیقت کمکی است به شناساندن تلاش همکاران و ارزشگذاری به مطالب و تولیدات فاخر و برتر این حوزه و قطعا تاثیرات آن در میان مدت در عرصه رسانه استان و کشور نمودار خواهد شد.

صباغی در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای مجموعه همکاران در حوزه رسانه, اظهار امیدواری کرد با تصویب نهایی طرح و تخصیص اعتبارات برآورد شده, شاهد این اتفاق خوب در عرصه رسانه و مطبوعات استان و شمالغرب کشور باشیم.