استاندار هرمزگان با بیام اینکه توصیه و تاکیدها تنها برای ایجاد آمادگی در بین مردم است، گفت: مردم به شایعات توجه نکنند و اخبار هواشناسی را از رسانه‌های معتبر پیگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی پیش از ظهر امروز با حضور در اداره کل هواشناسی هرمزگان ضمن بررسی آخرین وضعیت جوی هرمزگان، بیان داشت: مردم به شایعات توجه نکنند و اخبار هواشناسی را از رسانه‌های معتبر پیگیری کنند.

وی افزود: احتیاط در هر کاری لازم  است و آمادگی سرعت کار را افزایش خواهد داد بنابراین توصیه‌ها و‌تاکیدات اخیر فقط برای ایجاد آمادگی در بین مردم است و نباید با ایجاد شایعات جو را ملتهب کرد.

استاندار هرمزگان گفت: بارندگی‌های اخیر باعث تغذیه زمین‌ها و سدها می‌شود که باید خدا را برای این نعمت الهی شاکر باشیم.

میزان بارندگی در شرق هرمزگان بیشتر خواهد بود

همتی ابراز داشت: سامانه‌ جدیدی که وارد استان می‌شود مرکز استان و به خصوص شرق هرمزگان را در بردارد که لازم است نسبت به آن آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: در میناب و سیریک این بارش قابل توجه است و چون این سامانه حوزه‌ استان کرمان و سیستان بلوچستان را نیز در بر می‌گیرد بر حجم آب در این مناطق اضافه خواهد شد.

استاندار هرمزگان گفت: اداره‌کل هواشناسی هرمزگان از سرمایه‌ خوب نیروی انسانی برخوردار است همچنین دارای تجهیزات خوب و باکیفیت است و در بین مراکز کانون توجه کشور قرار دارد.                

همتی بیان کرد: در بازدیدی که از ایستگاه هواشناسی فرودگاه بندرعباس داشتیم با توضیحات رییس و‌ کارشناسان این اداره‌کل، از وضعیت جوی و روند انجام کار هواشناسی در استان مطلع شدیم.