مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از تولید 50 برنامه آموزشی خبری، رادیویی و تلویزیونی در حوزه راهداری این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی صبح امروز در این خصوص تصریح کرد: این برنامه ها در تعطیلات نوروزی امسال با هدف ارتقا ایمنی تردد و اطلاع رسانی گسترده به مسافران و شهروندان تولید شده است.

وی تاکید کرد: بررسی ها نشان می دهد ارتقا آگاهی منجر به کاهش تصادفات و سوانح رانندگی است که به همین منظور بهبود رفتارهای ترافیکی و اطلاع رسانی به مردم با جدیت دنبال می شود.

عضو شورای اداری استان اردبیل با تاکید به توزیع 20 هزار نسخه بروشور و نصب 240 بنر و بیلبورد در محورهای مواصلاتی اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی سال جاری با بهبود کمی و کیفی اطلاع رسانی توانستیم سطح تصادفات را کاهش دهیم.

رحمتی با اشاره به مشارکت سایر دستگاه ها و رسانه ها در امر اطلاع رسانی افزود: از جمله 9 فیلم ایمنی با همکاری و مساعدت صدا و سیمای استان پخش شد تا بتوان در راستای ترویج رفتارهای صحیح ترافیکی اقدام کرد.

وی به تداوم برنامه های آموزشی در سال جاری اشاره کرد و گفت: به ویژه آموزش به رانندگان، آموزش مدارس حاشیه جاده ها و موتورسیکلت سواران عملیاتی خواهد شد.