مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از جمع آوری بیش از 11 میلیارد ریال کمک های نقدی و غیر نقدی به سیل زدگان کشور در اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین معبودی در دیدار با رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه جمع کل کمک های نقدی و غیر نقدی مردم استان اردبیل به مردم مناطق سیل زده حدود 11 میلیارد و 256 میلیون ریال بوده است.

وی اظهار کرد: مردم کشور تا 17 فروردین ماه سالجاری حدود ۶۵ میلیارد تومان کمک نقدی به حساب هلال احمر واریز کرده و حدود ۲۵ میلیارد تومان هم کمک غیرنقدی داشته اند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: مشارکت دانشگاهیان در امر کمک به همنوعان موجب جریان سازی در جامعه می شود.

عزیز حبیبی از اختصاص یک روز از حقوق اعضای هیات رئیسه دانشگاه محقق اردبیلی به سیل زدگان خبر داد و گفت: در همین راستا فرهنگ سازی برای کمک به همنوعان توسط دانشگاه امری بسیار مهم است.

وی مشارکت دانشگاهیان در این امر را موجب جریان سازی در جامعه دانست و افزود: با برپایی چادر هلال احمر در دانشگاه محقق اردبیلی، کمک های نقدی و غیرنقدی کارکنان و دانشجویان جمع آوری شده و از محل دانشگاه به سمت استان های سیل زده و نیازمند ارسال می شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی اعتماد جامعه به هلال احمر را بالا دانست و گفت: انتظار می رود چادر هلال احمر با مشارکت کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه در محوطه دانشگاه محقق اردبیلی مستقر شود تا از این طریق کمک های دانشگاهیان به صورت نقدی و غیرنقدی جمع آوری شود.

فرهاد عبدالعلی پور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با بیان اینکه حرکت دانشگاه در راستای کمک به سیل زدگان حرکتی بسیار ارزشمند است، گفت: طبق آمارهای ارائه شده از سوی مراجع رسمی قابل اعتمادترین افراد معلمان و دانشگاهیان هستند.