مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از ​کاهش تصادفات جاده ای در سطح استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، علی رحمتی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان اردبیل در سال های اخیر توانسته در بخش کاهش تصادفات جاده ای جزو استان های برتر کشور باشد.

وی افزود: به دلیل اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، آموزش و مشارکت تمامی دستگاه های متولی، تصادفات جاده ای این استان طی سال های اخیر روند نزولی دارد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: از سال 94 شاهد کاهش تلفات جاده ای هستیم که در سایه همکاری و تعامل دستگاه ها و آگاهی بخشی به خود رانندگان حاصل شده است.

رحمتی با اشاره به اینکه اردبیل در سال 94 رتبه نخست کاهش تلفات تصادفات جاده ای را کسب کرده است، افزود: در سال 95 رتبه 9 کشوری و در بخش موتورسواران رتبه نخست و در سال 96 نیز رتبه سوم کشوری را در کاهش تصادفات جاده ای کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه طول راه های استان 6372 کیلومتر است، ادامه داد: وظیفه راهداری، نگه داری از راه های اصلی و فرعی است و در این خصوص کوتاهی نداشتیم تا بتوانیم سهم خود در کاهش تصادفات جاده ای را ایفا کنیم.

دبیر کمیسیون مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان اردبیل افزود: با توجه به همکاری  قابل توجه رسانه ها به ویژه صدا و سیمای استان در پخش 9 فیلم ایمنی، در بخش آموزش نیز تلاش هایی قابل توجهی صورت گرفته تا بتوان رفتارهای ترافیکی رانندگان را بهبود بخشید.

رحمتی اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته به دنبال کاهش تصادفات فوتی و جرحی هستیم و امید می رود در سال 98 نیز اردبیل جزو استان های برتر کشور باشد.