مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان اظهار داشت: مقاوم سازی 250 واحد مسکونی شهری را نیز امسال در برنامه داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، رضا قادری امروز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت 21 فروردین چهلمین سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: از این تعداد، 840 واحد روستایی و 36 واحد شهری است.

وی با بیان اینکه 123 واحد هم به تعمیر نیاز دارند، افزود: 97 واحد از این تعداد در روستاها و 26 واحد نیز در مناطق شهر هستند البته آمار خانه های آسیب دیده بدلیل مسدود بودن برخی مسیرهای روستایی و نبود امکان سنجی در حال بررسی و افزایش است.

قادری به اعلام آمادگی بنیاد مسکن کردستان به عنوان استان معین برای کمک رسانی به مناطق سیل زده کشور اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون 15 دستگاه ماشین آلات سنگین برای کمک به سیل زدگان به استان لرستان اعزام شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان به خدمات این نهاد در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و گفت: سه هزار و 45 واحد مسکونی در ثلاث باباجانی که تخریب شده بود احداث و عملیات تعمیر 12 هزار و 386 واحد مسکونی هم به اتمام رسیده که همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن به بهره برداری می رسند.

قادری تاکید کرد: از زمان وقوع زلزله در استان کرمانشاه، 100 نفر از کارکنان بنیاد مسکن کردستان در منطقه زلزله زده ثلاث باباجانی حضور یافتند.

وی در ادامه به سیل سال 95 و زلزله پارسال در کردستان اشاره کرد و افزود: در این حوادث یک هزار و 72 واحد مسکونی دچار آسیب شد که به بانک های عامل معرفی و برای دریافت تهسیلات عقد قرارداد شدند.

قادری اظهار داشت: از این تعداد، 425 واحد روستایی و 540 واحد شهری است و یک هزار و 610 واحد هم به تعمیرات نیاز داشتند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان گفت: از این تعداد تاکنون 118 واحد آماده بهره برداری است و همزمان با سالگرد تاسیس بنیاد مسکن به متقاضیان تحویل می شود.

وی به برنامه های سالروز تاسیس این نهاد اشاره کرد و یادآور شد: 9 طرح هادی با اعتبار 34 میلیارد و 320 میلیون ریال در استان کردستان بهره برداری می شود.

قادری گفت: بهره برداری از 43 هزار و چهارصد و دهمین واحد مسکونی مقاوم سازی شده و واگذاری 81 هزار و چهارصد و پانزدهیمن سند مالکیت و بهره برداری از 12 واحد مسکن محرومین در کامیاران از دیگر برنامه های این روز است.

وی اضافه کرد: امسال طرح بازنگری 43 طرح هادی روستایی نیز اجرا و 127 طرح هادی با 520 میلیارد ریال اعتبار در استان اجرا می شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان، سهمیه استان در صدور اسناد مالکیت روستایی را 2 هزار و 500 جلد و مقاوم سازی چهار هزار واحد مسکونی اعلام کرد.

وی به اجرای طرح هادی روستایی نیز اشاره کرد و یادآور شد: برای یک هزار و 348 روستای استان اجرای طرح هادی مصوب شده که در 516 روستا حداقل یک فاز به اجرا در آمده که 75 درصد جمعیت روستایی را شامل می شود.

قادری همچنین به صدور اسناد مالکیت روستایی در استان اشاره کرد و افزود: تاکنون 71 هزار و 65 جلد سند صادر شده است.