در پی انفجار باطری یک فروند زیردریایی در صنایع دریایی شهید درویشی وزارت دفاع 3 تن از کارنان این مجموعه صنعتی جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، پیش از ظهر امروز شنبه (هفدهم فروردین ماه) در پی انفجار باطری یک فروند زیر دریایی سه تن از کارکنان وزارت دفاع جان باختند

گفتنی است که این زیردریایی متعلق به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است و برای سرویس و تعمیرات دوره‌ای به مجتمع صنایع دریایی شهید درویشی وزارت دفاع واقع در 37 کیلومتری غرب بندرعباس مراجعه کرده.

صبح امروز این زیر دریایی در پی حادثه‌ای دچار انفجار گاز هیدروژن شد؛ این حادثه باعث جان باختن دو تن از کارکنان فنی رسته برق شده و در ادامه نیز در حالی که نیروهای امدادی در حال مهار آتش بودند مخازن باطری این زیردریایی انفجار دوم را به وجود آورد و یک تن از امدادگران هم جان خود را از دست داد.

اسامی شهدای این حادثه‌ی تأثر برانگیز عبارتند از : رضا شاکرى(برق)،  محمود حسین‌پور(برق) و رضا بلوچى(ایمنى)؛  که هر سه نفر  زیر ٤٠ سال و اهل هرمزگان (بندرعباس و میناب) هستند.

به گزارش موج، صنایع دریایی شهید درویشی زیر مجموعه‌ی وزارت دفاع  ایران  در 37 کیلومتری غرب بندرعباس و در مجاورت مجتمع ایزوایکو واقع شده است.

رسالت این مجموعه  ساخت و تعمیر شناورهای سطحی و زیرسطحی نظامی است.